41 burgsche Courant een actie. Drukkerij G.W. den Boer bood de lezers een repro ductie aan van een schilderij van Kimpe, in vierkleurendruk. Voor een kleine meerprijs werd de repro ingelijst. Ik kende die actie wel uit de krant. Kimpe - die in alle opzich ten, ook zakelijk, zeer handig was - had dat vaker gedaan. In 1924/'25 werd het Oude Gebouwtjes Bagijnhof. Reproductiefs, vervaardigd naar teekeningen van den Heer R. I. P. KIMPE, zijn op verzoek verkrijg baar gesteld. Prijsopgaaf wordt gaarne ver strekt door KEES HELDER, Fotograaf. 26 juli 1924repro Bagijnhof. oude Middelburgse Bagijnhof met de huis jes tussen de Bree en de huidige halfge- dempte theaterput afgebroken. Kimpe, die betrokken was bij de afbraak en de bouw van de nieuwe huizen (die nu door studen ten worden bewoond), maakte tekeningen van het oude Bagijnhof en fotograaf Kees Helder maakte er reproducties van die via advertenties in de krant te koop werden aangeboden. "In 1935 had Kimpe met zijn vriend Frans den Boer, directeur van drukkerij Den Boer, een actie bedacht die voor allebei in teressant was, voor de kunstschilder en voor de drukker, die ook een boek- en kunsthandel op de hoek van de Markt had: een reproductie van een schilderij op ware grootte, nota bene in uiterst moderne vier kleurendruk. Ik had de originele reproduc tie nog nooit gezien, maar ze hing wat be schadigd en verkleurd bij mevrouw Mesu De Middelburgse Wal de Wal, achter de Lange Delft, van de Lan ge Jan naar de oude Lange Burg. Alleen zeer bejaarde Middelburgers weten die si tuatie nog precies. Je kijkt op de reproduc tie via de Wal naar de Lange Jan; waar in de tuinkamer. Het helaas opgedoekte Zeeuws Documentatiecentrum had ook een origineel, dat nu geruisloos deel uit maakt van de Zeeuwse Bibliotheek. "Het schilderij stelt een stukje Middelburg voor dat de oorlog niet heeft overleefd en dat toenmalige architecten en bestuurders niet de moeite vonden om te herbouwen:

de Wete | 2016 | | pagina 43