42 De muurschuldering bij de firma G.W. den Boer. schijnlijk kijken we op het pand van bakker Van Dijk, op de hoek waar de Kapoen straat naar de Lange Burg loopt. De Wal was trouwens een echte winkelstraat met bedrijfspanden, en niet te vergeten de ka tholieke school. Je kunt het je nauwelijks voorstellen als je nu staat op dat parkeer- pleintje dat Walplein is gedoopt. "Na de vernietiging van het Middelburgse stadshart werd voor Den Boer een nieuw pand gebouwd, op de hoek van de Lange Delft en de Nieuwe Burg, het huidige win kelpand van Bos Men Shop. Op de boven verdieping heeft de eigenaar een paar glas-in-loodramen laten aanbrengen die binnen gedeeltelijk zijn afgedekt. Uit brie ven van Kimpe weet ik dat hij van Frans den Boer eind 1942 opdracht had gekre gen om een wandschildering te maken. In Kimpe's spullen vond ik een foto van wat vermoedelijk het fresco (zoals hij het noemt) is geweest. Het is natuurlijk in de winkel verdwenen, maar misschien weet een Wete-lezer nog van het bestaan van deze wandschildering en mogelijk kan die zeggen of het vermoeden juist is. Heeft dat 'fresco' echt in dat pand een muur ge sierd?" Een nieuwe vraag dus van Lo van Driel. Het doet ons veel plezier dat onze lezers hem zo behulpzaam zijn, en we zijn na tuurlijk benieuwd naar de reacties op deze vraag. Twee puzzels Twee oude houten Zeeuwse puzzels. Hugo Schorer heeft ze al een aantal jaren in zijn bezit en zou eigenlijk weieens willen weten wie de kinderen zijn die erop afgebeeld staan en waar het bruggetje dat op een van de puzzels staat afgebeeld, kan heb ben gestaan. In de april-Wete stelde hij deze vragen, en we ontvingen twee reac ties.

de Wete | 2016 | | pagina 44