nige zomerdag kregen de twee huishoud sters door de freule Van Citters een tochtje aangeboden met de auto van Schoonoord. Janna mocht haar neefje van vijf meene men. Zo beleefde de jonge Dekker zijn eerste autorit, voorin de limousine, naast chauffeur Willem van de Woestijne. De rit ging naar Vlissingen en daar werd op de boulevard van een ijsje genoten. "Nee, niet eentje van drie cent, maar een sorby." Het is 91 jaar geleden, maar Dekker herinnert het zich nog als de dag van gisteren. Impersant kluisje van de brandweer De foto in de rubriek1Impersant op de achterzijde van de april-Wete toont een sleutelgat in een stenen stoep. De achtjari ge Kyran ontdekte het vreemde sleutelgat tijdens een wandeling met zijn oma, die er meteen een foto van maakte. Het is een stoep in de Molstraat in Middelburg, aan de zijkant van een groot pand aan de Dam. De deur boven de stoep wordt duide lijk niet gebruikt. Dat is dus de locatie, maar waarom zit dat sleutelgat daar? Wij wisten het zelf ook niet, en de bewoners van het pand konden ons evenmin iets ver tellen. Het pand is in gebruik als huisves ting voor jongeren die begeleiding nodig hebben. Margriet van der Hoek-de Baare uit Hen- drik-ldo-Ambacht zag een gelijkenis met "de verstopplaats van de voordeursleutel van onze school". Michel Dellebeke uit Til burg mailt ons dat het vrij simpel is: "Het is een sleutelkluis. Deze cilinders worden in geboord bij een pand. In de cilinder zit de toegangssleutel tot het pand en de hulp diensten hebben de loper van de kluis. In geval van een calamiteit zijn ze snel bin nen." Volgens Michel zie je dit soort kluis jes vaker bij monumentenpanden en bij verpleeghuizen. Henk Geertse uit Dom burg geeft dezelfde uitleg, maar hij weet ook nog te vertellen dat deze kluisjes bij hotels wettelijk verplicht zijn. Weer wat geleerd, zullen we maar zeggen. Maar op de achterkant van deze Wete pre senteren we een raadselachtig verschijnsel dat nu eens echt niemand zal kennen.

de Wete | 2016 | | pagina 46