Jaarverslag H<W Jaarverslag 2015 van de Heemkundige Kring Walcheren, goedgekeurd tijdens de jaarvergadering van woensdag 20 april 2016, gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg Inleiding In 2015 is het ledental van de Heemkundi ge Kring Walcheren wederom iets afgeno men. We begonnen het jaar met 2.380 (be talende) leden en gedurende dit jaar heb ben zich 63 nieuwe leden aangemeld. Er zijn echter 114 leden uitgeschreven, zodat we op 31 december afsloten met 2.329 (betalende) leden. Daarnaast heeft de Heemkundige Kring Walcheren nog 36 zogeheten ruilabonne- menten met diverse organisaties. Bestuur Het bestuur kwam tijdens het verslagjaar zes keer bijeen. Aan het begin van het verslagjaar was het bestuur als volgt samengesteld: de heer M.M. Steenbeek (voorzitter), mevrouw W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer (secreta ris), de heer R. Hubrechsen (penning meester) en de leden de heer F. van den Driest, de heer L. Faase en mevrouw A.M. van der Most-Zuurdeeg. Tijdens de vorige jaarvergadering van woensdag 23 april 2014 was mevrouw A.M. van der Most-Zuurdeeg reeds aftre dend en statutair niet herkiesbaar. Haar laatste termijn werd toen met één jaar ver lengd. Omdat het bestuur er niet in ge slaagd was een opvolger te vinden, werd deze laatste termijn wederom met één jaar verlengd. Tijdens deze jaarvergadering was de se cretaris, mevrouw W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, aftredend en statutair niet herkiesbaar. Omdat het bestuur er niet in geslaagd was een opvolger te vinden, werd ook haar laatste termijn met één jaar verlengd. Financiën De contributie was sinds 1 januari 2007 niet meer verhoogd. Vanwege oplopende portokosten, kosten zaalhuur een dergelij ke werd tijdens deze jaarvergadering be sloten de contributie per 1 januari 2016 te verhogen naar €15,-. Nieuw logo Het nieuwe HKW-logo, door een profes sional ontworpen, werd tijdens deze jaar vergadering aan de leden getoond. Er was een prijsvraag uitgeschreven waarop zowel amateurs als professionals konden reage ren. De keuze werd door het bestuur zorg vuldig gemaakt, in overleg met de Wete- redactie en de webmasters. Kennispool Een van de belangrijkste doelstellingen van de Heemkundige Kring Walcheren is de bevordering van kennis en waardering van het Walchers erfgoed, materieel en im materieel. Dat doen we voor ieder kenbaar via De Wete, maar soms is het nodig om, al dan niet samen met andere organisa ties, actie te ondernemen om een dreigend verlies of dreigende schade aan erfgoed te voorkomen. Daarom kondigde het bestuur op de jaarvergadering 2014 aan daaraan (weer) meer aandacht te willen schenken. Daarvoor is kennis, soms specialistische kennis, nodig en om het bestuur te onder steunen is een aantal deskundigen aange zocht om deel uit te maken van een zoge heten kennispool. Deze kennispool omvat negen personen, die ieder deskundig zijn

de Wete | 2016 | | pagina 47