op hun eigen vakgebied en die het bestuur met adviezen kunnen bijstaan in die geval len waarin het bestuur dat nodig acht. Deze commissie van deskundigen is in middels bij elkaar geweest voor nader overleg omtrent de taakomschrijving. Zie hiervoor verder ook De Wete van juli 2015. De Wete Ook in 2015 verscheen ons verenigingsor gaan De Wete weer elk kwartaal met aller lei interessante wetenswaardigheden over ons heem. In het julinummer werd het nieuwe HKW-logo in gebruik genomen. De omslag van het blad kreeg meteen een facelift. Aan het begin van het verslagjaar was de redactiecommissie als volgt samengesteld: de heer P. Blom (hoofdredacteur), de heer G.J. Gerestein (eindredacteur), mevrouw M. Meijer-van der Linde (beeldredacteur), mevrouw H.J. van der Heijden (redactiese cretaris) en de redactieleden mevrouw H. Begheyn, de heer R. Gabriëlse, mevrouw C. Lere-Boone en de heer J. van Roosen daal. Deze samenstelling bleef dit verslag jaar ongewijzigd. Website Heemkundige Kring Walcheren, www.hkwalcheren.nl Na acht jaar was de presentatie van de HKW op het internet aan vernieuwing toe. Onze vereniging is al vanaf eind 2001 op het internet te vinden en het nieuwe ont werp is de derde versie. De website was om twee redenen aan ver nieuwing toe. De eerste is dat door de technische ontwikkelingen websites niet al leen maar op beeldschermen van compu ters en laptops worden geraadpleegd, maar ook op tabiets en smartphones. De tweede reden is dat door het gebruik van social media als Facebook en Twitter er veel meer interactie is, niet alleen tussen mensen onderling maar ook met instellin gen, bedrijven en verenigingen. Het bestuur heeft de twee webmasters van de vereniging, de heren L.M. Hollestelle en S. de Nooijer, gevraagd om een program ma van eisen op te stellen, waaraan een nieuwe website van de HKW moet vol doen. De twee nieuwe ontwikkelingen zijn daarin uiteraard benoemd, maar ook de wens van het bestuur om nog duidelijker aan iedereen te laten zien wat de HKW doet: de rijke inhoud in 45 jaargangen van het tijdschrift De Wete en de vele geva rieerde activiteiten. Ook de interactie met de leden en geïnteresseerden moet mak kelijker via de website mogelijk zijn. Wat opvalt aan de nieuwe website is dat er boven elke pagina grote foto's met elemen ten van het Walcherse heem na elkaar ver schijnen. Prominent op de website worden drie verhalen uit eerdere afleveringen van De Wete gepresenteerd. Op de homepage zijn duidelijker de eerstvolgende activitei ten van de HKW zichtbaar, zodat iedereen die de website bezoekt uitgenodigd wordt om een lezing, excursie of wandeling bij te wonen. Evenals op de oude website zijn alle be schrijvingen van de titels en auteurs van bijna 2.000 artikelen en bijdragen in De Wete vanaf 1971 op te zoeken. Helaas is de mogelijkheid om via de website de oude Wetes, opgenomen in de website Tijdschriftenbank Zeeland, te raadplegen, niet mogelijk. De beheerder van de Tijd schriftenbank, de ZB, is nog steeds bezig de auteursrechten die mogelijk van toe passing zijn op de artikelen, te regelen. Vertrouwde onderdelen zijn de pagina's HKW-Cultuurfondsprijs, Thema's en Links

de Wete | 2016 | | pagina 48