(verwijzingen naar andere interessante websites over Walcheren of aspecten daarvan). Via de website is het ook mogelijk zich op te geven als lid van de HKW, een vraag te stellen of te reageren en zelfs iemand een lidmaatschap cadeau te doen. Via het e-mailadres ledenadministra tie® hkwalcheren.nl zijn ook aanmeldingen binnengekomen en zijn lidmaatschappen aangevraagd, afgezegd en zijn adreswijzi gingen doorgegeven. Om de interactie met de leden te verbete ren en nog meer bekendheid op het inter net te krijgen is vanaf 10 september 2014 op Facebook een pagina aangemaakt van de HKW. Hiermee kunnen leden die zelf actief zijn op Facebook berichten van de HKW ontvangen en delen met anderen. Op de pagina van de HKW wordt informa tie over De Wete en over activiteiten onder de aandacht gebracht. In het verslagjaar hebben al meer dan 150 mensen de pagi na 'geliket' en zijn er ook vragen gesteld aan de HKW. www.veldnamenwalcheren.nl In 2007 is er ook een begin gemaakt met het maken van een website over het veld- namenonderzoek op Walcheren. De in 2006 opgeheven Veldnamencommissie werkt nu als werkgroep aan een digitale presentatie van het veldnamenonderzoek via internet. Een website biedt de mogelijkheid om de resultaten van 34 jaar veldnamenonder zoek op Walcheren op een andere wijze te presenteren en bovendien kunnen aanvul lende en nieuwe gegevens worden inge voegd. Er is in het verslagjaar geen aan vullende informatie toegevoegd aan de website. Het aantal bezoekers aan deze website is in 2015 ten opzichte van 2014 gestegen, ondanks het feit dat er geen nieuwe con tent aan de website is toegevoegd. Uit de door het publiek opgegeven zoektermen in de website blijkt dat de meeste zoekvra gen over boerderijen en wegen gaan. De in 2013 door de webmasters in gang gezette voorbereiding van vernieuwing van deze website is stilgelegd. Aan de provin cie Zeeland is voorgesteld de presentatie van de meer dan 6.000 veldnamen toe te voegen aan het Geoloket Cultuurhistorie van de provincie. De provincie is hiermee akkoord gegaan. De komende twee jaar worden de Walcherse veldnamen op een kaartlaag toegevoegd aan dit geoloket, waardoor deze samen met andere be schikbare kaartlagen en luchtfoto's in on derling verband kunnen worden geraad pleegd. Daarna wordt de vernieuwing van de website weer ter hand genomen. Activiteitencommissie De Activiteitencommissie was aan het be gin van het verslagjaar als volgt samenge steld: mevrouw T. Kodde-Huijbregtse, me vrouw A.M. van der Most-Zuurdeeg en me vrouw A.P. Simonse. De samenstelling van deze commissie bleef ook dit verslagjaar ongewijzigd. De commissie heeft ook dit jaar weer alle activiteiten - in de vorm van lezingen en excursies - georganiseerd. Activiteiten In 2015 werden vijf reguliere bijeenkom sten in de aula van de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg gehouden (zie ook de verslagen in de diverse Wetes van 2015). De jaarlijkse HKW-wandeling was deze keer een stadswandeling en wel in Vlissin-

de Wete | 2016 | | pagina 49