gen, in het kader van 700 jaar Vlissingen, en vond plaats op woensdag 1 juli 2015. De buitenheemse excursie vond plaats op zaterdag 26 september 2015 en had als doel het hellend vlak van Ronquières, de scheepslift van Strépy-Thieu en de stad Mons (Bergen) in België. Contacten met andere organisaties Met de overige heem- en oudheidkundige verenigingen in Zeeland vond weer een uitwisseling van tijdschriften plaats. W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, secretaris Notulen van de jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren, gehou den op woensdag 20 april 2016 in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg 1. Opening De voorzitter, de heer M.M. Steenbeek, opent de vergadering en heet de bijna veertig aanwezigen welkom op deze jaar vergadering. 2. Notulen jaarvergadering 2015 Naar aanleiding van deze notulen stelt een der leden, de heer A.P. de Klerk, voor in het vervolg de namen van leden die een vraag stellen c.q. een opmerking maken tij dens een jaarvergadering, in de notulen op te nemen. Het bestuur, bij monde van de voorzitter, zegt toe dit voorstel over te ne men. Verder verzoekt de heer De Klerk de statu ten van de vereniging als service naar de leden op de website te laten plaatsen, zo dat ze te allen tijde geraadpleegd kunnen worden. Het bestuur zal dit opnemen met de webmasters. Er zijn verder geen op- of aanmerkingen meer, zodat de notulen van de jaarverga dering 2015, zoals gepubliceerd in De Wete van juli 2015, met dankzegging aan de secretaris, mevrouw W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, worden goedge keurd. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Bericht van verhindering ontvangen van de heren H.E.F. van Beek te Oostkapelle, E.G. Pannekoek te Kamperland, H.J. Vader te Biggekerke en J.W. van Wallenburg te Koudekerke. Verder wordt meegedeeld dat de con sumpties in de pauze, zoals gebruikelijk tijdens de jaarvergadering, voor rekening van de vereniging zijn. Hiervoor hebben de aanwezigen reeds een consumptiemuntje ontvangen. 4. Jaarverslagen 2015 a. Jaarverslag secretaris Naar aanleiding van het jaarverslag ver zoekt de heer A.P. de Klerk de vermelding van het aantal leden op de website wat regelmatiger te actualiseren. Het bestuur zegt toe hierover met de webmasters con tact op te nemen. Er zijn verder geen op- of aanmerkingen meer, zodat het jaarverslag 2015, onder dankzegging aan de secretaris, mevrouw W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, wordt goedgekeurd. b. Jaarverslag penningmeester De penningmeester, de heer R. Hubrech- sen, geeft een mondelinge toelichting bij de cijfers. Een ander lid, mevrouw G.M. Waasdorp, is

de Wete | 2016 | | pagina 50