Feiten en mededelingen H<W Taakverdeling bestuur Tijdens de jaarvergadering van de Heem kundige Kring Walcheren op woensdag 20 april 2016 is het bestuur deels gewijzigd. Op de eerstvolgende bestuursvergadering na deze jaarvergadering, dinsdag 3 mei 2016, is er een (gedeeltelijk) nieuwe taak verdeling vastgesteld. Voorzitter: M.M. Steenbeek Secretaris: W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer Penningmeester/ledenadministratie: R. Hubrechsen Contactpersoon redactiecommissie: L. Faase Contactpersonen websites: D.J. Holtkamp en W. de Veij Contactpersoon Activiteitencommissie: W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer Contactpersonen Commissie van deskundigen (kennispool): L. Faase en D.J. Holtkamp Contactpersoon Publicatiefonds: W. de Veij Verzenden van persberichten: L. Faase Het maken van verslagen van de diverse bijeenkomsten: L. Faase en F. van den Driest Commissie van Deskundigen (kennispool) Tijdens de jaarvergadering van woensdag 22 april 2015 heeft het bestuur meege deeld dat er een zgn. kennispool was sa mengesteld (zie ook De Wete van juli 2015). Deze kennispool wordt nu genoemd 'Com missie van Deskundigen'. Deze commissie is inmiddels bijeengekomen voor overleg omtrent een taakomschrijving. De tekst van deze taakomschrijving werd gepresen teerd tijdens de jaarvergadering van woensdag 20 april 2016 en de vergadering ging hiermee akkoord (zie ook de notulen van deze vergadering elders in deze Wete). Hieronder volgt de volledige tekst van de taakomschrijving. Taak De Heemkundige Kring Walcheren heeft als statutair doel: "het in stand houden van het Walchers cultuurgoed, het bijeenbren gen, bevorderen en verbreiden van de kennis van Walcheren, zijn bewoners, zijn landelijke en stedelijke schoonheid, een en ander in de ruimste zin genomen." Als mid delen om dat doel te bereiken noemen de statuten onder meer: "het voeren van/deel nemen aan/steunen van activiteiten tot be houd van Walchers cultuurgoed" (art. 2.1, sub e). De Commissie van Deskundigen (hierna: de commissie) is ingesteld om het bestuur van de HKW bij het toepassen van dat middel bij te staan met adviezen, informa tieverstrekking of op andere wijze. De com missie fungeert als een commissie in de zin van artikel 16.3 van de HKW-statuten, dat luidt: "Het bestuur is bevoegd onder zijn verantwoordelijkheid bepaalde onder delen van zijn taak te doen uitvoeren door commissies of secties die door het bestuur worden benoemd. Het bestuur bepaalt de taken en bevoegdheden van de commis sies/secties. Deze taken en bevoegdheden worden door het bestuur schriftelijk vastge legd." De verantwoordelijkheid voor het handelen van de commissie berust dus bij het be stuur. Daarom zal, mede ook om weder zijdse communicatie te bevorderen, een

de Wete | 2016 | | pagina 63