het bestuur in elk geval noodzakelijk: a. het bevorderen van draagvlak bij de le den van de HKW door duidelijk in de jaar vergadering en in De Wete te communice ren waaróm we zo'n commissie instellen, wat die gaat doen en wat de leden kunnen doen om die commissie - en dus de HKW - te ondersteunen bij haar werk. Daarbij zal er aandacht voor moeten zijn dat niet uit te sluiten is dat een eventuele actie van de HKW mogelijk belangen van een van haar leden raakt en zal dus duidelijk moe ten zijn waarom de belangenafweging heeft geresulteerd in de desbetreffende stappen; b. regelmatige evaluatie van het functione ren van de commissie door commissie en bestuur; het spreekt vanzelf dat in dat ver band zowel de rol van de commissie als die van het bestuur aan de orde komen. Bestuur en commissie komen daartoe ten minste eenmaal per jaar bij elkaar. Het HKW-bestuurslid in de commissie houdt uiteraard frequenter contact met de com missie. Publicatiefonds De Heemkundige Kring Walcheren (HKW) heeft op haar jaarvergadering van 20 april jl. besloten een publicatiefonds in te stel len. Dit fonds verleent financiële onder steuning aan particulieren die een publica tie in boekvorm op papier willen uitgeven. De publicatie dient de doelstelling van de HKW te ondersteunen zoals deze is ver woord in artikel 2 van de statuten, dat wil zeggen dat de publicatie bijdraagt aan het in stand houden van het Walchers cultuur goed, het bijeenbrengen, bevorderen en verbreiden van de kennis van Walcheren, zijn bewoners, zijn landelijke en stedelijke schoonheid, een en ander in de ruimste zin genomen. Het publicatiefonds is een concretisering van artikel 2, lid 2d van de statuten van de vereniging. Criteria Een aanvraag voor een financiële onder steuning dient gemotiveerd te worden on der verwijzing naar de doelstelling van de HKW. Daarnaast wordt de aanvraag getoetst op de volgende criteria: - de publicatie is op een toegankelijke ma nier geschreven, - de publicatie verschijnt in de Nederland se taal, - de publicatie is vernieuwend en voegt iets wezenlijks toe aan het bestaande aan bod, - voor de publicatie is een uitgever gevon den, - de publicatie wordt verkocht via de regu liere (Zeeuwse) boekhandel of er is een distributieplan, - de oplage is minimaal 500 stuks, waar van 80 procent voor de verkoop is be stemd, - de verkoopprijs is niet hoger dan €25,-, - de publicatie moet binnen een jaar na de toekenning van de bijdrage zijn gereali seerd. Uitsluiting Literaire uitgaven vallen buiten de doelstel ling, tenzij deze uitgaven een belangrijke documenterende inhoud hebben. De publicatie is ten tijde van de aanvraag nog niet gerealiseerd, er worden geen bij dragen verleend met terugwerkende kracht. Auteurshonoraria, reiskosten, administra tievergoedingen, waaronder presentatie-

de Wete | 2016 | | pagina 65