kosten, komen niet voor ondersteuning in aanmerking. Alleen natuurlijke personen komen in aan merking voor een bijdrage. Uitgesloten zijn tevens: - uitgaven waarbij de kosten te hoog zijn in verhouding tot de baten, - uitgaven met een primair politieke of reli gieuze doelstelling. Aanvragen Aanvragen kunnen worden ingediend bij het secretariaat van de HKW. Aanvragen dienen vergezeld te gaan van: - naam, adres, alsmede het curriculum vitae van de auteur(s), - het volledige, definitieve manuscript, dan wel een uitvoerige inhoudsopgave en en kele hoofdstukken die een goede indruk geven van het eindresultaat, - een begroting. Uit de begroting moet blij ken dat er een daadwerkelijk tekort is en ook moet worden aangegeven hoe een eventuele bijdrage van het fonds zich ver houdt tot de eigen bijdrage, bijdragen van andere financiers of fondsen. De begroting kan ook door de uitgever worden aangele verd, - een tijdpad, - een verklaring van de uitgever waaruit diens voornemen tot publicatie blijkt. Het bestuur stuurt de aanvrager een ont vangstbevestiging en neemt binnen drie maanden een beslissing inzake de aan vraag en deelt deze de aanvrager schrifte lijk mee. Het bestuur kan te rade gaan bij een deskundige. Het bestuur kan de auteur om nadere in formatie of een mondelinge toelichting vra gen. Het bestuur kan een aanvraag afwijzen zonder opgaaf van redenen. Per aanvraag wordt niet meer dan 40 pro cent van de publicatiekosten vergoed. Per jaar wordt door het bestuur maximaal €3.000,- voor dit doel uitgegeven. Afhandeling Ingeval van toekenning wordt in het colo fon van de publicatie het logo van de HKW opgenomen met de volgende tekst: "Deze publicatie is mede tot stand gekomen dankzij een financiële bijdrage uit het pu blicatiefonds van de Heemkundige Kring Walcheren". De toegezegde bijdrage wordt na publica tie op factuur aan de uitgever betaald. Het bestuur ontvangt drie exemplaren van de gesubsidieerde publicatie. Leden van de HKW kunnen de publicatie met een nader af te spreken korting be stellen. Oproep aan de leden Als lid van de Heemkundige Kring Walche ren ontvangt u viermaal per jaar ons kwar taalblad De Wete, met allerlei wetenswaar digheden over ons heem. Toch zijn er ook zaken die tussendoor spe len. Van ca. 700 leden is het e-mailadres bij ons reeds bekend en deze leden worden regelmatig per e-mail op de hoogte gehou den van bijvoorbeeld wijzigingen in de acti viteiten die wij regelmatig organiseren. Zo werd recent nog, in de april-Wete, de aan kondiging van de wandeling in Westkapelle door een misverstand van twee verschil lende data voorzien. De juiste datum kon nog per e-mail aan die ca. 700 leden wor den doorgegeven. Daarom richten wij (opnieuw) een verzoek aan de overige leden om hun e-mailadres

de Wete | 2016 | | pagina 66