f 17 deerd. 's Nachts op vele punten brand na bij Breskens en Sluis." 13 oktober. "Tamelijk rustig; nabij Breskens nog wel activiteit van duikbommenwerpers, zgn. Typhoons. In Vlissingen geen drinkwa ter. Het zeewater komt nu tot aan de Kou- dekerkseweg; Goed Wonen en Tuindorp bij hoogwater overstroomd. Door geëvacueer- den en Duitsers verlaten huizen worden door het gemeentebestuur aan mensen uit overstroomde stadsgedeelten ter beschik king gesteld." 15 oktober. "Het water komt over de oevers van de 'leiding' nabij de Singel en de rooms-katholieke kerk; de kelders van zie kenhuis Bethesda lopen vol. Volgens ge ruchten is de tegenstand van de Duitsers in Zeeuws-Vlaanderen gebroken. Harde noordwestenwind. Nooddijkjes rond Mid delburg en vele dorpen weggespoeld, zo als verwacht; ook veel gaten in wegen." 18 oktober. "Eén tot twee meter water in de overstroomde wijken. Er komt zo goed als geen voedsel meer aan in de stad. Wel veel Duitse soldaten. Middelburg alleen te bereiken langs de Kanaaldijk." 21 oktober. "Zwaar bombardement op de OX >11IIII i: LLIJKË EVAC IJ ATI E Strooibiljetuitgeworpen over Walcherenokto ber 1944. (ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, Beeldbank Zeeland, 54421) De Bonedijkestraat in Vlissingen, inundatie na het bombardement op de Nolledijk, oktober 1944. Rechts de Schuitvaartgracht. Huizen van woningbouwvereniging Goed Wonen. (Gemeentearchief Vlissingen, Dert, FA30310) k Hoofdkwartier van den Opperbevelhebber van het fieallleerde Expeditieleger Aan bewoners van de eilanden in de monding van de rivier de Schelde Leert nauwkeurig de tekst aan de andere zijde van dit strooibiljet waar schuwt uwe buren gaat weg zonder uitstel.

de Wete | 2016 | | pagina 19