18 Buitenhaven. Diverse Duitse batterijen ver nietigd. Engels 'vliegend fort' komt op on geveer 100 meter brandend over zwager Wim en mij heen nadat we over de dijk naar Middelburg waren geweest, en spat met een klap uit elkaar. In Middelburg stonden om elf uur honderden mensen voor een slagerij waar om één uur de vleesverkoop begon." 23 oktober. "Van 16.00 tot 16.45 uur bom bardement op de Oranjedijk. Twee toestel len neergeschoten. Een vliegend fort schiet met boordwapens door Spuistraat en Oprit, zodat ik als een raket m'n uitkijk post op het dak verlaat. Volgens geruchten Zeebrugge gevallen." 27 oktober. "Help oom Louw van der Steen z'n meubilair uit z'n huis te halen, dat in Goed Wonen onder water staat. Veel is praktisch onbruikbaar geworden." 28 oktober. "Door bemiddeling van oom Leen van der Steen bij de gemeentebrand weer aangesteld, zodat onderduikperiode over is. "Goed weer, dus veel activiteit van jagers en Typhoons en beschietingen vanuit Zeeuws-Vlaanderen. Granaten slaan in in de Noordstraat, Nieuwendijk, Gravestraat enz., waarbij weer gewonden vallen. Vol gens geruchten naderen de geallieerden Goes." Zondag 29 oktober. "Bombardementen en raketaanvallen op Duitse batterijen langs de kust, Zwanenburg, Vrijburg, Dishoek, Westkapelle, Domburg enz. "Verhaal van onze onderbuurman: was op weg naar Goes en zag Duitse soldaten in linie vanaf Sloedam tot ongeveer anderhal ve kilometer voor Goes, die onder andere ook tankvallen in de weg maakten en trotyl De Coosje Buskenstraat, Vlissingen. Anti- tankmuur boven aan de Oprit, 1944. (Gemeen tearchief Vlissingen, FA4705)

de Wete | 2016 | | pagina 20