"Deze gevechten verlopen met wisselend succes en, nadat de moffen het tijdelijk door de Tommy's in bezit gehad hebbende 4-loops Oerlikon op de Boulevard tegen over de Oprit weer heroverd hebben, is er geen doorkomen meer mogelijk. Op de Boulevard vanaf de Bomvrije kazerne tot en met hotel Brittannia en de ondergrond- Donderdag 2 november. "Met grondtroepen wordt getracht de kazerne en bunker te veroveren; dit kost zware verliezen en blijft zonder resultaat. Ook op de werf worden verliezen geleden doordat Duitse scherp schutters goede dekking kunnen vinden achter de vele materialen en gereedschap pen. Ook opereren ze vanuit de kranen. ^VEYM s-rriAr.Li .kunsthandel se bunkers van het Wehrmachtcommando ernaast, is bijna het gehele restant van de in zuidwest-Walcheren aanwezige Duitsers geconcentreerd. Mede hierdoor trekken de Tommy's tegen de avond wat terug op Bel- lamypark-Spuistraat, Walstraat en via het dok langs het kanaal, en wil het Brits-Ca- nadese commando de volgende dag een luchtbombardement laten uitvoeren op de Boulevard en voornamelijk op de kazerne en de bunker. Door slechte weersomstan digheden voornamelijk in Engeland kan dit bombardement niet doorgaan." Geallieerde soldaten met Vlissingers op het Bellamypark (Gemeentearchief Vlissingen, Dert, FA5347) "Tegen de avond wordt een zware beschie ting uitgevoerd op de bunker en schieten de Tommy's uren met mortiergranaten in de vuurzee die ontstaan is. "Daar over de werf heen het ziekenhuis Sint Joseph in de frontlinie is komen te lig gen, wordt voor één uur wapenstilstand voor de werf en de Van Dishoeckstraat ge sloten. Met behulp van de brandweer en

de Wete | 2016 | | pagina 23