Sf 24 niet altijd zomer aan de Veerseweg te Mid delburg. Daarna volgden kort na elkaar bij dragen over andere buitenplaatsen, zoals 't Huys Ter Mee te Serooskerke en Duin vliet te Oostkapelle. Wat mij als archivaris opviel is dat hij de geraadpleegde bronnen op de juiste wijze vermeldde. Daar schort het nogal eens aan bij auteurs. Bovendien cherse buitenplaatsen: lusthoven in de tuin van Zeeland'. Na het voltooien van zijn universitaire stu die kreeg hij als jurist een aanstelling bij het ministerie van Landbouw en Natuurbe heer in Den Haag. Daar ging hij zich steeds meer met landschapsontwikkeling bezighouden. ut Munnïkenhof, W. Schellekens, 1659. (Collectie Zeeuws Genootschap, Zeeuws Museum, Mid delburg, G1668. Foto Ivo Wennekes) had deze middelbare scholier een vlotte pen. Toen hij vertelde dat hij na het vwo geen kunstgeschiedenis maar rechten ging stu deren verbaasde dat mij en mijn collega's. Maar hij bleef tijdens zijn studie artikelen voor De Wete schrijven en op 30 maart 1994 hield hij, net negentien jaar oud, zijn eerste lezing voor de HKW, getiteld 'Wal- Publicaties Eind jaren negentig, nog tijdens zijn studie, werd Martin redacteur van het tijdschrift Cascadehet bulletin voor tuinhistorie, uit gegeven door het gelijknamige tuinhisto- risch genootschap. Het was in die tijd dat hij zich ook amateur-tuinhistoricus noem de, want de tuinen van de buitenplaatsen met hun verschillende stijlen hebben zijn grootste belangstelling. In 2001 verscheen een publicatie van Mar tin over Jan Arends en de Walcherse bui tenplaatsen. De tekenaar Arends heeft in

de Wete | 2016 | | pagina 26