Laat het De Wete weten 33 zo'n 250 euro kosten. Daar zou ik een paar heel mooie boeken van kunnen ko pen. Dat doe ik natuurlijk toch wel, maar ik hoop nu vurig dat Optima alleen nog maar juweeltjes aflevert. Bert Gerestein Diverse auteurs, Het leven in Middel burg, Het leven in Vlissingen, Het leven op Walcheren. 3x12 brochures, tweemaan delijks verschenen c.q. te verschijnen van af februari 2016. 28 pag. A4, ruim geïllus treerd. Uitgeverij Optima, Vianen, 5,95 per deel Twee tegels Ton van den Brandt uit Sint Michielsgestel kwam onlangs in het bezit van de twee hierbij afgebeelde tegels die duidelijk bij el kaar horen. De linkertegel toont het wapen van ridder Johan Hieronymus Huyssen (1630-1667), heer van Oud- en Nieuw- Vossemeer. Op de andere tegel staat het wapen van Cornelia van der Nisse, met wie Huyssen in 1657 trouwde. De tegels zouden afkomstig zijn uit het Huis Poppen- damme onder Grijpskerke. Ton zou graag willen weten of dat inderdaad zo is. Mis schien valt er nog meer te vertellen over deze tegels, over het Huis Poppendamme en over Huyssen en zijn vrouw. Ook daar naar is Ton erg benieuwd. Alle tips zijn wel kom bij het redactiesecretariaat. Een verdwenen hek We blijven nog even in de sfeer van de buitenplaatsen. Bijgaande foto ontvingen we van de heer PC. van Voorst Vader uit Groningen. De kwaliteit van de foto is niet al te best, maar hij is dan ook van 1927 - de fotograaf was een zekere Hollestelle - en het is de enige afbeelding van dit hek. Het is het smeedijzeren hek van de buiten plaats Sorgwijck bij Wissenkerke, Noord-

de Wete | 2016 | | pagina 35