i 34 Beveland. Op de foto is het niet goed te zien, maar op het hek zelf moeten de naam Sorgwijck en het jaartal 1775 staan. Tot 1951 was Sorgwijck in het bezit van de familie Van Voorst Vader. In dat jaar werd de buitenplaats verkocht aan G.E. de Jon ge (1916-1999), die in 1953/'54 alles liet afbreken. Het hek werd verkocht aan een als het nog bestaat - waar het zich op dit moment bevindt. Hof van Tange Jan J. van der Weele uit Lelystad werkt aan de genealogie van de familie Tange. Hij is op zoek naar foto's van en nadere Het smeedijzeren hek van Sorgwijck uit 1775. Foto uit 1927. Walchenaar die toen, naar het schijnt, in een bungalow in of bij Grijpskerke woonde. Navraag leerde dat het zou kunnen gaan om ene Ko Wattel. Hij werkte destijds bij garage Van Halst op Kamperland en zou het hek van De Jonge hebben overgeno men. De heer Van Voorst Vader werkt aan een publicatie over Sorgwijck en zou daarom graag willen weten waar het hek van Sorg wijck in de jaren vijftig terechtkwam en - gegevens over het oude Hof van Tange, zoals dat vroeger lag aan het Langeviele- bolwerk in Middelburg. Eigenaar was toen Isaac Tange, die daar groente kweekte en verkocht. "Dat hof moet er tijdens de oor log nog geweest zijn", schrijft Jan van der Weele. "Ik kan mij tenminste flauwtjes her inneren dat, als ik bij mijn oudoom Leijn Tange, de schoenmaker, uit zijn werkplaats aan het Domburgsch Schuitvlot kwam, het schuin rechts aan de overkant stond." Wie kan Jan J. van der Weele een eindje verder op weg helpen?

de Wete | 2016 | | pagina 36