35 Van Overveldlaantje Een hartenkreet van mevrouw T. Touw- Vreeke uit Rotterdam: "Mijn grootouders, de familie Vreeke, woonden van rond 1920 tot in de jaren vijftig in het Van Overveld laantje op 't Zand in Middelburg. Ik zou het fijn vinden als lezers die nog iets weten van dat laantje, dat kenbaar willen maken." Bijzonderheden, anekdotes, herinneringen aan dat verdwenen laantje zien ook wij graag binnenkomen. Wie is dit meisje? Johan Lous uit Nieuw- en Sint Joosland verzamelt oude ansichtkaarten. Naarmate zijn verzameling groeide begon hem iets op te vallen. Het meisje op de kaart die hij ons opstuurde komt namelijk op steeds meer verschillende kaarten terug. Het is al door hetzelfde meisje in dezelfde dracht en Johan heeft er nu meer dan twintig ver schillende varianten van. Ze zijn afkomstig van verschillende uitgevers, hebben allerlei soorten randen en zijn zowel in zwart/wit als in kleur gedrukt. De hierbij afgedrukte kaart heeft de tekst "Zuid- Bevelandsch Costu me", maar er zijn er ook met "Walcher- sche boerin", "Boerin Middelburgsch Am bacht" en "Middel burgsch Costume". Van de kaarten die zijn verzonden heeft de vroegste de datering 17 maart 1901. "Wie is dit meisje?", vraagt Johan zich af. En er valt misschien nog meer over te ver BRIEFKAART tellen. Wij zien de reacties graag binnenko men. (CARTE POSTALE) Algemeene Postvereeniging (Union poitile nniversdle) ij (Dra verkiezende ia U ratttfi.) (Indications facuttatives.i Afzender: (ExpWItrar

de Wete | 2016 | | pagina 37