L7 mSÊKÊÊÊÊ zijn schuur zat tot de nok vol met hooi en stro. Maar toen het water kwam raakte al les doorweekt; de voorraad zette uit en de boerderij klapte als het ware uit elkaar. Wil lem en zijn zes kinderen - moeder was al op 38-jarige leeftijd overleden - hebben daarna tot 1949 in Middelburg gewoond, de langste tijd in een hofje aan het Bijltje waar later de familie Koppejan is gaan wo nen, Daarna is Willem gaan boeren aan de Vioskeweg. Zijn zoons Willem jr. en Adri- aan namen het bedrijf over en nu wordt er geboerd door hun zoons, de neven Fred en André Louwerse. Aan het baantje net voor Waaienburg zondere kenmerken. Zo zat er maar één deur in de woning, en er was een inpandi ge hondentredmolen voor het karnen van boter. Willem Louwerse had een gemengd bedrijfje met ongeveer tien koeien, een paard en wat akkerbouw. Toen de inunda tie werd aangekondigd dacht Willem zijn zaakjes goed geregeld te hebben, want stond de kleine boerderij van Cornelis Job- se. Dit hofje spoelde in 1944 'gewoon' weg. In 1947 werd iets ten westen van die plek een noodwoning met schuur gebouwd, waarin Piet en Leintje Jobse het bedrijf van hun vader voortzetten. Medio jaren tachtig werd het bedoeninkje verkocht aan de familie Poppe, die de woning in 1989 Het hof Waaienburg. (foto Willem Slaakweg) afbraken en ernaast een nieuwe woning lieten bouwen. Inmiddels is aan die woning een schuur gebouwd en is de oude nood- schuur opgeknapt. "Hoewel de oude hofstede Waaienburg niet is herbouwd, zijn wij zo vrij geweest ons 'Walchers spulletje' de naam Waaien burg te geven", bericht Willem Slaakweg ons nog. Hij spreekt de hoop uit dat naar aanleiding van dit verhaal nog meer gege vens over zijn spulletje naar boven komen.

de Wete | 2016 | | pagina 39