Bij dit nummer H<W Walcheren klinkt ons vertrouwd in de oren. Het is immers het gebied op de wereld kaart waarmee we ons verbonden voelen. Met trots voert onze heemkundige kring deze naam. In ons logo, dat hierboven is afgebeeld, zijn de contouren van het eiland Walcheren zichtbaar. Is het werkelijk zo of lijkt het maar alsof de naam steeds meer uit het dagelijks leven verdwijnt? Nog niet zo heel erg lang geleden droeg een aantal bedrijven, verenigingen en in stellingen Walcheren in hun naam. Denk aan het Waterschap Walcheren, het Weg schap Walcheren, Miniatuur Walcheren, de Stoomtram Walcheren, Streekvervoer Walcheren. De fusies van de waterschap pen brachten met zich mee dat er van de 336 waterschappen in Zeeland van vóór 1940, in 2013 één waterschap Schelde- Onze pannenkoek van ongeveer 15 bij 15 kilo meter. (foto Djono Sjak-Shie) monden kwam. In 2005 werd de naam Mi niatuur Walcheren gewijzigd in Mini Mundi. De Stoomtram Walcheren werd Streekver voer Walcheren, dat in 1978 weer werd overgenomen en ten slotte in Connexxion is opgegaan. In het kerkelijk leven bestaat er nog een classis Walcheren. De Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren houdt de naam ook nog in ere en heeft zelfs 'Wal- cherse' historische helden vernoemd in haar vestigingen: Van de Perre, Bestevaer en Toorop. Op het landbouwgebied waren er ooit een Coöperatieve Tuinbouwveiling Walcheren (van 1906 tot 1986) en een Onderlinge Vee-verzekeringsmaatschappij Walcheren (1917-2002). Het Walcherse melkschaap schijnt in 1945 uitgestorven te zijn. Een mooi bericht was dat in 2010 het Walcher se kogelboontje is teruggekweekt. Het is dus niet alleen maar verlies. 'Nieuwe' loten

de Wete | 2016 | | pagina 4