Wete, was snel opgelost. Een van de twee foto's die Piet opzond, staat namelijk in het boekje Kent u ze nog.Die van Oostka- pelle van A.J. de Broekert uit 1982. Het staat blijkbaar bij veel mensen nog in de boekenkast, want wij kregen heel wat re acties binnen, uiteraard de meeste uit Oostkapelle. Willeboordse is evenals mijn vader Willem Zwemer (van 1916) opgegroeid bij de Zee- duinse Poort op 't Weeltje. Mijn vader sprak altijd over de gemeenschap daar en zei dan: we woonden samen met de Wille- boordsen, de Wondergemmen en de Zwe- mers." Daarom beweert Jan Zwemer met stelligheid dat het kind niet Wim Allaart, Het gaat om de hofstede Duno, destijds eigendom van Jan Maljaars sr. Uit het bij schrift bij de foto in Kent u ze nog...: "Van links naar rechts: Wim Allaart, Jan Mal jaars sr. (1877), gehuwd met Elisabeth de Visser (1879), Cornelis Willeboordse Czn. (knecht), Jan Maljaars Janzn. (1909), die na zijn vader Jan het bedrijf voortzette, en knecht Adriaan de Visser Pieterzn. De ou ders van laatstgenoemde waren Pieter de Visser (1885) en Adriana Wilhelmina Din- gemanse (1885)." Ko Willeboordse uit Serooskerke, toevallig een neef van Piet Willeboordse, geeft nog een aanvulling: "Het kind Wim Allaart was een zoon van Houterman Allaart uit de Van Vollenhovenweg in Serooskerke. Hij overleed op 17 december jl. op 86-jarige leeftijd." Maar is dat wel zo? Jan Zwemer Wzn. uit Oostkapelle schrijft ons: "Cornelis maar Wim Maljaars moet zijn, de enige tijd terug overleden zoon van Jan Maljaars jr. Auteur De Broekert moet zich vergist heb ben, maar dat is niet zo verwonderlijk om dat Wims moeder een Allaart was. Ook de 94-jarige A. Dekker uit Oosterbeek meent vrijwel zeker dat het gaat om Wim Mal jaars, die later een behendig ringsteker zou worden. Overigens is nog steeds niet duidelijk bij welke gelegenheid de beide foto's geno men kunnen zijn. Boerderij Molenzicht De boerderij Molenzicht aan de Molendijk in Nieuw- en Sint Joosland is niet afge brand tussen september 1945 en mei 1947, zoals Ernst Braat dacht, maar in de nacht van 27 op 28 januari 1954. Dat be-

de Wete | 2016 | | pagina 41