richtte Wil de Visser uit Leiden ons. Haar moeder van 98 die sinds 1998 ook in Lei den woont, wist zich dat nog te herinneren want zij woonde vlakbij Molenzicht en kwam die nacht terug van een bruilofts feest. In de oorlog heeft ze nog een tijd lang geholpen in de huishouding op Mo lenzicht. De familie Braat, die woonde in de villa Zonnehoek aan de Eerste Weg, kende ze ook heel goed. De boerderij van de familie De Visser stond een paar honderd meter van Molen- zicht, in de richting van de dorpskern. Het was hun schuur die afbrandde in oktober 1946. Is dat dan misschien de "schuur bij Molenzicht" waar Ernst Braat ook over schreef? Drs. J.K. Mesu uit Oudelande weet ook het een en ander van Molenzicht, want "twee van mijn grootouders zijn er geboren en Molenzicht rond 1900. (coll. J.K. Mesu) getogen: Elizabeth Crucq-Mesu (de moe der van mijn moeder) en Jan Karei Mesu (de vader van mijn vader). Zij waren kinde ren van Joos Mesu (1854-1894) en Leun- tje Polderdijk (1853-1927) die vanaf 1880 op Molenzicht boerden." In 1928 is de boerderij bij openbare ver koop verkocht aan Cees Markusse. Ook de heer Mesu weet te vertellen dat de oude boerderij begin 1954 is afgebrand, maar de precieze datum meldt hij niet. Het gerucht ging dat er sprake was van brand stichting, maar er is nooit iemand voor op gepakt. Hoewel het huis met moeite be houden kon worden, is het toch afgebro ken. Markusse heeft Molenzicht nog wel herbouwd, maar heeft zich er in de jaren zestig uit teruggetrokken. Nu is stoffeerde- rij Moens er gevestigd. Mesu's oudoom dr.ir. F.P. Mesu heeft het leven op Molen zicht rond 1900 uitgebreid beschreven in zijn herinneringen, die na zijn dood zijn be-

de Wete | 2016 | | pagina 42