42 Reimond Kimpe en Frans den Boer In de juli-Wete stelde Lo van Driel de vraag of een fresco van Reimond Kimpe echt een binnenmuur heeft gesierd van het huidige pand van Bos Men Shop op de hoek van de Lange Delft en de Nieuwe Burg in Middelburg. Volgens Antoon Bos- selaers uit Mechelen, België, moet deze De muurschildering van Reimond Kimpe. vraag ontkennend beantwoord worden. Bosselaers mailde ons een uitgebreid be richt waaruit blijkt dat er meerdere Den Boers waren met de initialen F.B., die Lo van Driel zou hebben verwisseld. Mis schien is Kimpe's fresco geschilderd op een muur in een van de tijdelijke onderko mens van drukkerij G.W. den Boer. Bosse laers noemt drie mogelijke adressen - Bierkaai 11Londense Kaai 29 en Heeren straat 19 - maar wij vragen ons af waar om Kimpe een fresco zou hebben aange bracht in een pand dat maar tijdelijk in ge bruik was. In een brief van 7 december 1942 schrijft Kimpe dat hij werkt aan "een fresco in het gebouw van den boekhandel Den Boer" en op 28 juli 1945 schrijft de architect Cees van Moorsel aan het Militair Gezag dat Kimpe - die op dat moment vastzat - "in het pand 'Den Boer' op de Markt te Middel burg een wandschildering [heeft] gemaakt van Oud-Middelburg". Dit deelt Lo van Driel ons mee nadat wij hem Bosselaers' reactie hebben voorgelegd. Kimpe's fresco moet zich hier dus wel degelijk bevonden hebben. Lo houdt echter nog een andere mogelijkheid open. Het tegenoverliggende pand op de hoek van de Markt en de Lan ge Delft was namelijk ook van boekhandel Den Boer. "In theorie kan daar ook door Kimpe geschilderd zijn", schrijft hij, maar dat pand is later herbouwd. Daarom lijkt al les te wijzen op het pand van F.B. den Boer jr. waar nu Bos Men Shop is geves tigd. Ons gaat het intussen nog steeds om de vraag of er lezers zijn die zich deze wand schildering herinneren en er misschien nog iets van kunnen vertellen. Daarom herhalen wij de oproep. U kunt uw herinne ring melden bij het redactiesecretariaat van De Wete. Huis Ter Linde Piet Allaart las in de juli-Wete tot zijn ont zetting de aanvulling van Jaco Simons op zijn artikel over het Huis Ter Linde (De Wete, april 2016). De gegevens die Si mons aanreikte stonden namelijk wel de gelijk in de oorspronkelijke tekst die Allaart had aangeleverd, en hij voelt zich nu enigszins te kijk gezet. Voordat een artikel in ons blad wordt ge plaatst wordt het geredigeerd door twee redactieleden achter elkaar. Daarna gaat het ook nog door de handen van de eind redacteur. Wij kunnen helaas niet meer achterhalen waar het gebeurd kan zijn, maar ergens in dat proces moet de desbe treffende passage zijn zoekgeraakt. Er was

de Wete | 2016 | | pagina 44