43 in elk geval geen sprake van opzet. Intus sen hebben wij Piet Allaart onze veront schuldigingen aangeboden voor deze on gelukkige gang van zaken. Impersant: een kattenluik Niemand zou kunnen raden wat de foto in onze rubriek 'Impersant' op de achterzijde van de juli-Wete liet zien. Dat wisten we vrijwel zeker. Er kwamen inderdaad reac ties die nergens op sloegen, maar op een gegeven moment bleek er toch een speur neus te zijn die wist waar het om ging. Nou ja, ongeveer. "Op de foto is een deel te zien van de stoep van Turfkaai 29 te Mid delburg", mailde Piet Minderhoud ons van uit Westkapelle. "Onder de trede is een gat zichtbaar met landschapstegeltjes van om streeks 1685-1700. Het merkwaardige is dat het pand zelf gebouwd is in 1907. Ik ben nooit binnen geweest, maar waar schijnlijk is het een ventilatiegat van een kelder onder het huis. Misschien is het een restant van een huis dat hiervoor stond, of is er sprake van hergebruik van de oudere tegeltjes." Piet voegt er nog aan toe dat hij dit gat ongeveer 36 jaar geleden al ontdek te. Hij liep er als brugklasser vaak langs naar de bushalte op de Turfkaai. Dat die tegeltjes zo oud waren wisten wij dan weer niet. De locatie is juist, maar met de veronderstelling dat het om een ventila tiegat gaat zit Piet ernaast. Het is namelijk een kattenluik, of liever een kattengat. Een van de vroegere eigenaren van het pand aan de Turfkaai bracht dit gat aan in de stoep. Dat moet vóór 1970 zijn gebeurd. Het geeft toegang tot een afgetimmerde ruimte in de kelder waarin zwerfkatten en buitengesloten buurtkatten beschutting kunnen vinden. Het is niet bekend of deze Foto Arianne de Klerk-Vuyk. ruimte tevens dienst doet of heeft gedaan als kattenkraamkamer. Impersanf blijkt dus in de smaak te vallen, maar we krijgen nog te weinig eigen ob servaties binnen van onze lezers. Daarom roepen wij u maar weer eens op om goed uit uw doppen te kijken. Je loopt, fietst, rijdt soms jarenlang voorbij aan onbegrij pelijke situaties, voorwerpen, bouwsels, opschriften. Op de achterzijde van dit num mer van De Wete staat weer zoiets. Wij gaan er al een eeuwigheid aan voorbij, zonder ons af te vragen wat het nu toch kan zijn.

de Wete | 2016 | | pagina 45