Bijeenkomsten H<W 44 Dorpswandeling Westkapelle Op 15 juni 2016 vond de jaarlijkse dorps wandeling van de Heemkundige Kring Wal cheren weer plaats, dit jaar in Westkapelle. Hoewel... dorpswandeling. Het was zowel een wandeling door een deel van Westka pelle als een rondleiding door het Polder huis. Onze rondleiders waren Pau de Witte, Daan Hengst en Lou Minderhoud, de laat ste bij Westkappelaars beter bekend als Lou de Gou. Zij bezorgden het gezelschap een interessante avond. Het Polderhuis, een florerend initiatief, gedragen door veel vrijwilligers, heeft een boeiende collectie die een mooi beeld geeft van de dijkwer kers, waarom Westkapelle bekend was, maar ook van Westkapelle in de Tweede Wereldoorlog, en de voor het dorp vreselij- Dijk- en Oorlogsmuseum Het Polderhuis in Westkapelle, februari 2009. (ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, foto Johan Francke, 121353) ke gevolgen van het bombardement van de dijk bij het dorp. De gevolgen daarvan en het herstel van de dijk en de wederop bouw van het dorp zijn op indringende wij ze toegelicht aan de hand van beeldmate riaal, kaarten, voorwerpen en dergelijke. Ook bij de wandeling, over de dijk en door een deel van het dorp, kwamen de ge schiedenis van het dorp en de oorlogshan delingen weer aan de orde. Zoals zo vaak met enthousiaste rondleiders was de be schikbare tijd eigenlijk te beperkt. Voor sommigen was het de eerste kennis making met het Polderhuis en ongetwijfeld aanleiding daar nog eens terug te komen. M.M. Steenbeek Bij het ter perse gaan van deze Wete be reikte ons het droevige bericht dat rondlei der Daan Hengst plotseling is overleden. Westkapelle zal hem missen. De redactie

de Wete | 2016 | | pagina 46