Zeeuwsche kamer'. Hij betreurde daarin de teloorgang van de oude Zeeuwse zeden en het veranderen van de nationale (lees: Zeeuwse) dracht. Hij besloot zijn stuk met de zin: "Gelukkig ontbreekt het hier dus nog niet aan harten, warm kloppende voor alles, wat de herinnering kan bewaren aan ons degelijk en deugdelijk voorgeslacht, dat zonder overdrijving het eerste volk van Europa mocht heeten." Later in 1886 kreeg het Genootschap nog een ouder streekdrachtkostuum met alle toebehoren in bezit en toen werd besloten nog een pop te laten maken. In de kamer werden verder nog allerlei oude meubels, servies en andere gebruiksvoorwerpen ge plaatst. De bedoeling was dat de voorwer pen samen het interieur van een Walchers boerenhuis zouden tonen. Deze stijlkamer werd populair bij de bezoekers. Een parade voor de koningin In 1894 brachten ook koningin Emma en prinses Wilhelmina een bezoek aan de stijlkamer; voor hen werd op dinsdag 21 augustus 1894 een klederdrachtenparade georganiseerd met vrouwendrachten uit verschillende tijden uit heel de provincie. Dit was een van de eerste keren dat de Hoerenkamer in het gebouw van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen aan de Latijn- sche Schoolstraat in Middelburg, 1888. (Zeeuws Archief, Zeeuws Genootschap, Zelan- dia lllustrata, deel III, NL-MdbZA 295 688a) streekdracht bewust aan de buitenwereld werd gepresenteerd als bezienswaardig heid. De parade werd georganiseerd door een commissie onder leiding van de heer Polman Kruseman, griffier van de Staten van Zeeland. De andere commissieleden

de Wete | 2016 | | pagina 9