13 de grond met muziek, dans, film, theater en poëzie, die flink bezocht werden door de alternatieve jeugd. In 1967 waren de eerste Provadya-avonden (happenings) in het Amsterdamse Felix Meritis die al snel in Paradiso en elders in steden als Utrecht, Alkmaar, Eindhoven, Groningen en Breda navolging kregen. Dankzij de promotie van onder meer het jongerenweekblad Hitweek werd deze nieuwe vorm van jongerenver- maak een groot succes en groeiden som mige van die gelegenheden uit tot beken de jongerencentra. In Middelburg kwam er zo'n initiatief onder de naam Open de Beuk! In Vlissingen hadden alternatieve jongeren zich in die tijd verzameld in de DOP-soos, een eigen onderkomen in de Sarazijn- straat. In de Palingstraat was een alterna tieve kliek in het voormalige Don Bosco actief. Don Bosco maakte deel uit van het rooms-katholieke jongerenwerk en werd De jongerensoos Walk Inn in de Minister Lely- straat, 1967. V.l.n.r.: Corien Blaakonb., Mar jan Drioel, Hannie SmitHannie van Driel, Greet je Woltering. (Gemeentearchief Vlissin gen, FA32771) geleid door het echtpaar Jacquemijns. In de toen nog verzuilde samenleving was het gebruikelijk om jongeren met een ker kelijke achtergrond een plaats tot verpo zing te bieden; al was het alleen maar om ze uit de kroeg te houden. In een soos konden gelijkgestemden naar muziek lui steren en een praatje met elkaar maken. In 1967 was aan de Minister Lelystraat in Vlissingen ook een soos van de hervorm de kerk geopend, de Walk Inn. Don Bosco, waarvan in oktober 1968 de naam werd gewijzigd in Search for the Sun, werd veel bezocht door avantgardistische jongeren, die later als hippies werden bestempeld. De bezoekers van de DOP-soos waren

de Wete | 2017 | | pagina 15