14 v.o.c. wat minder zweverig en stonden bekend als bromnozems; op hun Puchjes en Kreidlers Florett maakten ze de Vlissingse binnenstad onveilig. Toen het doek voor zowel de DOP-soos als Search for the Sun was gevallen, be sloot een aantal jongeren samen ook in Vlissingen een Provadya op poten te zet ten. Dat zou De Piek worden. De Piek werd in 1970 opgezet door een groepje enthousiaste jongeren die al eer der van zich hadden laten horen als mede werkers en bezoekers van de DOP-soos. Je zou ze de hangjongeren van Vlissingen kunnen noemen. Langharigen, vaak als Het Groenewoud en Plein Vier Windengezien vanaf de Dortmansstraat, 1970. Op de achter grond het gebouw van jongerencentrum De Piekde voormalige huishoudschool. (Gemeen tearchief VlissingenDA2430) werkschuw bestempeld, die zich in de Scheldestad vooral liepen te vervelen en zich spiegelden aan jongeren in de Rand stad die ruimtes voor zichzelf creëerden waar muziek werd gespeeld, men elkaar ontmoette en ideeën uitwisselde. Initiatiefnemers in Vlissingen waren Bob Kossen en Bas Spithout die zich op 26 maart van dat jaar bij een notaris meldden om de stichting V.O.C. (Vlissings Ontspan- nings Centrum) op te richten. In eerste in stantie bivakkeerden ze in de voormalige huishoudschool in het Groenewoud waar ze een sleep-in begonnen voor jongeren 'van buiten' die daar voor een piek (een gulden) konden overnachten. In de volks mond kreeg het al gauw de naam hotel De Piek. De bekende beeldend kunstenaar Jan Haas en de schrijver/illustrator Wim Hofman waren er vrijwilliger. Het overnach ten werd bij wijze van proef oogluikend toegestaan door het Vlissingse gemeente bestuur, en het werd een succes. Al na vijf

de Wete | 2017 | | pagina 16