15 weken kon de drieduizendste Piekslaper worden verwelkomd. Wie van de twee het was werd in het midden gelaten. Het stel letje Jaap Clement en Els Moerland wilde naar India, maar ze waren met hun lelijke eend niet verder gekomen dan een eindje in België en toen maar naar Vlissingen uit geweken. Wethouder Gillissen Verschage nis. Van 1950 tot 1967 had het dienst ge daan als huishoudschool en daarvoor als burgeravondschool. In de Tweede Wereld oorlog was het gebruikt als onderkomen voor de WA, de weerafdeling van de NSB. Bij een Brits bombardement op 1 juni 1942 was het grotendeels verwoest; er waren zes WA-mannen bij om het leven geko- kwam hen 's ochtends namens de ge meente ontbijt op bed en een bosje bloe men brengen. With a little help from their friends De voormalige huishoudschool was een bouwval en moest worden gesloopt. Dat zou wellicht het einde van De Piek beteke nen, tot groot genoegen van enkele chris telijke politieke partijen die schande spra ken van dit Sodom en Gomorra binnen de Vlissingse stadsgrenzen. Het pand aan het Groenewoud had een bewogen geschiede- Els Moerland en Jaap Clement uit Lisse wor den gehuldigd als 3.000ste piekslaper in De Piek2 augustus 1970. Wethouder Gillissen Verschage (rechts) komt een bloemetje brengen. (Gemeentearchief Vlissingen, foto PZC, FA20630) men. Ondanks de tegenstand van de ge meenteraadsleden A. van der Maas en M. Kole van de RPCU (Rechts Protestants Christelijke Unie) - "Er gebeuren daar din gen die beslist niet door de beugel kun nen" - kreeg de stichting V.O.C. hulp uit

de Wete | 2017 | | pagina 17