16 onverwachte hoek toen de prille Piekfami- lie een deal sloot met de Partij van de Ar beid, toen nog de grootste en machtigste politieke partij van de Scheldestad. Door lid te worden van de PvdA 'infiltreerden' enkele vaste Piekbezoekers in de stedelij ke partijpolitiek waardoor er innige banden ontstonden met lokale PvdA-prominenten Rob Frankprojectleider van De Piekbij de Kom aan de Duinpoortzveg, 1976. (ZB Plan bureau en Bibliotheek van ZeelandBeeldbank Zeeland, foto jan Simonse, 131723) als Daan Bruijnooge en wethouder Willem Wisse, beiden in die tijd eigenlijk ietwat ou dere nozems. Dit verhaal werd in 2010 ont huld door de toen 84-jarige Chris Verheul, oud-raadslid voor de PvdA. De PvdA had als grootste partij in Vlissingen veel macht en invloed. De 'vriendengroep' die zich vanuit De Piek bij de PvdA aansloot kon hun idealen op die manier verwezenlijken. Dankzij deze move bleef De Piek bestaan en kon er zelfs een nieuw onderkomen worden betrokken, het voormalig militair tehuis in de Hellebardierstraat. Dat zeven- tiende-eeuwse pand stond leeg. De Piek kon dus door, with a little help from their friends. Het jongerencentrum kreeg steeds meer een multifunctionele bestemming. Er werden films gedraaid die niet in de reguliere bioscoop werden ver toond, er kwamen workshops en er werd gestart met een zeefdrukkerij. Maar er werd ook informatie gegeven aan dienst weigeraars en er werd schuchter een be gin gemaakt met concerten op kleine schaal. Seks, drugs en rock 'n roll Het bindmiddel dat nonconformistische jongeren bij elkaar bracht was muziek. Al snel kreeg De Piek ook een slechte naam bij veel Vlissingers van de oude stempel. Het werd omschreven als een drugshol waar gedeald werd en waar het met de normen en waarden niet zo nauw werd ge nomen. Er kwam een projectleider, Rob Frank, die de boel in het gareel moest houden. De eerste concerten die in De Piek werden gehouden waren vaak akoe stisch, maar van lieverlee zette muzieklief hebber en projectleider Frank zijn beste beentje voor om wat grotere namen in de Hellebardierstraat te krijgen. Zo slaagde hij erin om cultfiguur Kevin Coyne naar Vlis singen te halen. Ook Kevin Ayers, die bij de hippies in die tijd populair was, trad op in De Piek. Mijn eerste gang naar De Piek was naar een van de concerten van Kevin Coyne. Ik was er beroepshalve, want ik werd er als 17-jarige correspondent van de PZC naar toe gestuurd. Ik was nog niet eerder in De

de Wete | 2017 | | pagina 18