De Piek 14mrt 21.00 uur 19 Piek. Zonder me zelf in een punkoutfit te hijsen, met hanenkam, buttons en veilig heidsspelden, had ik een grote affiniteit met de punkbeweging. In 1978 had ik in jongerencentrum Eksit in Rotterdam een optreden bijgewoond van The Buzzcocks en een chaotisch verlopen concert van The Sex Pistols. Ik volgde de nieuwe trends van de indierock, punk en new wave op de voet en zag vooral begin jaren tachtig prachtige concerten in De Piek van nieuwe groepen als The Mo-Dettes, The Revillo's, Eddie The Hot Rods, Comsat Angels, Minimal Compact, The Young Mar ble Giants, The Simple Minds, Bad Man ners en Joan Jett The Blackhearts. Herman Brood His Wild Romance kwa men regelmatig optreden, en Herman deed dat naar eigen zeggen heel graag. Toen rond 2005 aan de oud-manager van Brood, Koos van Dijk, tijdens een symposi um werd gevraagd wat er met De Piek moest gebeuren als het onverhoopt dicht zou moeten, zei hij: "Maak er een museum van, want je kunt het zweet van de artie sten nog van de muren likken!" Geluidsoverlast Bijna wekelijks maakte ik in die tijd de gang naar een concert. Maar de punk en andere avantgardistische herrie hadden ook hun keerzijde. De dunne muren van het oude gebouw in de smalle straat zorg den regelmatig voor klachten over geluids overlast door omwonenden. Sancties en (dreiging van) tijdelijke sluiting van De Piek waren aan de orde van de dag. De enige, dure oplossing van het probleem was het gebouw zwaar isoleren zodat omwonen den geen overlast meer zouden ondervin den. Uit nader onderzoek bleek dat eigen lijk het hele pand moest worden opge knapt, en dat was veel te duur. Verschillen de, vaak ludieke acties werden door de medewerkers en vrijwilligers van De Piek gehouden om de tent open te houden. De vereniging Vrienden van De Piek werd op gericht, waarvan de leden verschillende acties ondernamen. Het lukte uiteindelijk, zij het met hangen en Hellebardierstraat 1H3 Vlissingen Simple Minds, ca. 1980. (ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, Beeldbank Zeeland, affiche 22371) wurgen. Soms waren er maanden zonder livemuziek in verband met de geluidsover last. Maar de bedrijvigheid ging ondanks die muziekstilte wel gewoon door. De Piek had voor veel (werkloze) jongeren ook een maatschappelijke functie. De zeefdrukafde- kaartend f 7.50 va heden: de piek -vlissingea scz - middeiburg iecfc platenbar-goes tel 01184-1Ó791 ad zaal af va2QOOuur

de Wete | 2017 | | pagina 21