46 - Maar nu blijkt dat het jongetje op de foto helemaal Wim Maljaars niet kan zijn. Deze Wim Maljaars is namelijk geboren in 1938 en de op dezelfde foto staande Cornelis Willeboordse vertrok al in 1934 uit Walche ren om zich te vestigen op het voormalige eiland Wieringen in de kop van Noord-Hol land. Dat mailt Cornelis' zoon Piet Wille boordse uit Apeldoorn ons. Hij is degene die de foto's begin vorig jaar naar ons op zond. Piet houdt het erop dat het jongetje toch Wim Allaart moet zijn. Die was gebo ren in 1929, zodat de foto moet dateren van 1930 of 1931, en dat komt redelijk overeen met het voorkomen van Cornelis op de foto. Piet Willeboordse wil ook nog iets kwijt naar aanleiding van de opmerkingen van Jan Zwemer in de oktober-Wete over de gemeenschap van Wondergemmen, Wille- boordsen en Zwemers op 't Weeltje bij de Zeeduinse Poort. In 1930 woonden in een klein huisje op 't Weeltje twee grote gezin nen, Willeboordse en Wondergem, samen twintig mensen. Dat moet dringen geweest zijn. Maar intussen is nog altijd onduidelijk bij welke gelegenheid de foto's waar al dit ge doe over is ontstaan, nu eigenlijk zijn ge nomen. Boerderij Molenzicht In De Wete van oktober jl. liet ir. J.K. Mesu uit Oudelande ons weten dat er net zo'n krijttekening bestaat als die welke de tante van Ernst Braat maakte van de boerderij Molenzicht in Nieuw- en Sint Joosland. Die 'kopie' ligt in het Zeeuws Archief in Middel burg en als de heer Mesu een dezer da gen het daar ondergebrachte familiearchief gaat inventariseren, dan hopen we de op lossing van het raadsel van de twee krijtte keningen door hem aangereikt te krijgen. Maar de heer Mesu voert eerst de span ning nog even wat op. Voordat hij zijn krijt-

de Wete | 2017 | | pagina 48