tekening een aantal jaren terug naar het Zeeuws Archief bracht, maakte hij er een scan van. Zijn achterneef Egbert Mesu heeft die scan gebruikt voor het voorplat van een geschrift over de geslachten Mesu, Polderdijk, Crucq en Ferdinandusse. J.K. Mesu stuurde ons die scan toe en wij drukken 'm hierbij af. Hij is aanmerkelijk lichter dan de tekening die wij eerder al weergaven, maar het is ontegenzeggelijk dezelfde prent. Rara, hoe kan dit? M. Markusse uit Nieuw- en Sint Joosland mailde ons met de mededeling dat het ver haal over de bewoners van Molenzicht zo als dat werd verteld in de oktober-Wete, niet helemaal klopt. De boerderij is name lijk in 1928 niet bij openbare verkoop in handen gekomen van Kees Markusse, maar van Marien Hage. Deze had vier dochters en een van hen, Maatje Wilhelmi- na, was getrouwd met Kees Markusse. Kees en zijn vrouw hebben wel een paar jaar op Molenzicht gewoond, maar zijn toen verhuisd naar de boerderij Reigers berg aan de Tweede Weg, die ook eigen dom was van Marien Hage. Na het overlij den van het echtpaar Hage erfden de kin deren (ook) Molenzicht. Na de brand in 1954 heeft Kees Markusse de boerderij helemaal opnieuw opgebouwd en pas toen is hij er weer gaan wonen, samen met zijn vrouw en zijn schoonzus Iza, weduwe van Arjaan Polderdijk. Kees is overleden op 18 april 1982 en dus niet al in de jaren zestig, zoals wij eerder berichtten. Iza overleed op 30 juni 1988 en toen is de boerderij over gedaan aan de familie Polderdijk-Hage. Na een paar jaar is Molenzicht toen verkocht aan stoffeerder Jan Moens. Het Hof van Tange Jan J. van der Weel uit Lelystad vroeg in de oktober-Wete om foto's en andere ge gevens over het oude Hof van Tange in Middelburg. Jan Leijnse uit Den Dolder stuurde ons meteen vijf mooie oude foto's, die we intussen hebben doorgemaild naar Lelystad. Detail van een kaart uit de Gids door Walche renuitgegeven door de Vereeniging tot Bevor dering van Vreemdelingenverkeer in Walcheren te MiddelburgJ. Heyse, 1922. Lith. G.W. den Boer. (privébezit J. Leijnse) Piet Baljeu uit Serooskerke is weliswaar van 1950, maar hij heeft nog oude herin neringen aan die plek: "Mijn opa nam mij mee naar een circustent op het Hof van Tange. We liepen in het donker door de Baanstraat. Aan het eind gingen we naar Waterpa Poel er fipv Da l en

de Wete | 2017 | | pagina 49