51 Middelburg. De officiële naam was Overt- veldslaan, schrijft Bob, maar wij vermoe den dat slechts weinigen die naam op de juiste manier zullen hebben uitgesproken. Het laantje liep parallel aan de Vlissingse Molenstraat, die tot 1941 Breestraat heette en op het grondgebied van de gemeente Koudekerke lag. Evenwijdig daaraan loopt nu de Poelendaeleweg. Bob van der Weel: "Waarschijnlijk is het laantje, waar nog heel wat huizen stonden, na de inundatie en/of bij de aanleg van de Poelendaeleweg in de jaren vijftig als ontsluitingsweg naar Koudekerke verdwenen." Bob weet nog te vertellen dat volgens de lijst van brand weerlieden van de Brandweer 't Zand uit 1938 de brandweerman PJ. Gans woonde op Overtveldslaan E82. Piet Baljeu uit Serooskerke weet het pre cies: het Laantje van Overveld lag tussen de huidige huisnummmers 48/50 en 52 - het witte huis - aan de Vlissingsesingel. valt veel te lezen over het geslacht Huys- sen en hun buitenplaatsen. Van Overveldlaantje Bob van der Weel uit Middelburg reageert op de vraag van mevrouw Touw-Vreeke uit Rotterdam naar het Van Overveldlaantje in Foto Mieke Meijer. Het is nog steeds een klinkerpad. Piets opa woonde aan de oneven huisnummer kant van de Vlissingse Molenstraat en de brandgang achter diens huis werd door gaans "het laantje" genoemd. Piet Baljeu: "Ik heb altijd begrepen dat de aanwonen- den toestemming hadden om van het laan tje gebruik te maken, maar dat het hoorde bij het witte huis aan de Vlissingsesingel. Mijn opa en mijn vader maakten er zo wei nig mogelijk gebruik van." Uit: www.koudekerke.info,

de Wete | 2017 | | pagina 53