63 Daarbij kwamen sporen van boerderijen, erven en een bijgebouw aan het licht, die inzage geven in de bewoning en middelen van bestaan rond 400 v.Chr. Meer en belangrijker gegevens kwamen in 2003 bij de aanleg van een natuurvriende lijke oever aan de Kievitshoekweg te Grijpskerke tevoorschijn. De vondst van aardewerkscherven leidde tot een opgra ving tussen Grijpskerke, Oostkapelle en Serooskerke door de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. Het ging om een grote kuil vol met aardewerk, waaronder hele potten, andere voorwerpen van gebakken klei, dierlijk en menselijk bot, natuursteen, metaal, verbrand graan en hout. Door de hoeveelheid vondsten - alleen al het aar dewerk had een totaalgewicht van 661 kilo! - heeft de bestudering van dit bijzon dere complex lange tijd in beslag geno men. De studie is nu afgerond en de laat ste hand wordt gelegd aan het dikke on derzoeksrapport, waaraan Nederlandse en Vlaamse archeologen een bijdrage leve ren. De studie wijst uit dat het gaat om een offerkuil uit het begin van de Late Ijzertijd, rond 185 v.Chr. Met behulp van de verza melde gegevens is het nu mogelijk een veel beter en gedetailleerder beeld te ge ven van de lokale gemeenschap op Wal cheren in de Ijzertijd. Dat beeld wordt ons geschetst door provinciaal archeoloog Robert van Dierendonck. Woensdag 29 maart 2017, aula ZB, Kousteensedijk te Middelburg, aanvang 20.00 uur (zaal open 19.45 uur) Woensdag 26 april 2017 Jaarvergadering De jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren zal plaatsvinden op woensdag 26 april 2017. Een deel van de 67 gereconstrueerde potten uit de Late Ijzertijd (offerkuil van Grijpskerke Kievitshoekweg). (foto Stichting Cultureel Erf goed Zeeland) Tijdens het huishoudelijk gedeelte komen onder meer de volgende zaken aan de orde: jaarverslagen secretaris en penning meester, verslag kascommissie, begroting, beleid bestuur en (her)verkiezing bestuurs leden. Tevens is het de bedoeling dat tijdens deze jaarvergadering voor de zesde maal de HKW-Cultuurfondsprijs zal worden uit gereikt (zie hiervoor de rubriek 'Feiten en mededelingen' in deze Wete en onze web site www.hkwalcheren.nl). In De Wete van april 2017 treft u een uit gebreide agenda aan. Het programma na de pauze zal eveneens in deze april-Wete en op onze website worden gepubliceerd. Woensdag 26 april 2017, aula ZB, Kou steensedijk te Middelburg, aanvang 20.00 uur (zaal open 19.45 uur)

de Wete | 2017 | | pagina 65