20 van de gemeenschap gebouwde schouw burg was volgens de bezetters geen plaats voor de hele gemeenschap, maar voor slechts een klein deel daarvan. Niet voor de massa maar voor de elite; niet voor jong en oud, maar voor oud. De bezetting ging uit als een nachtkaars. De politie arriveerde, waarop de revolutio- Damesvoetbalteam van De Beuk, begin jaren zeventig. Staand v.l.n.r.: onbekend, Hermione Vroom, onbekend, Inez Groenendijk, Willemien Bijleveld, Marianne Haars, Mieke Scholten, Gerrie Maandag-Talamini. Op de voorgrond v.l.n.r.: onbekend, Mariene de Bie, Carla Met sers. nairen het podium verlieten. Brandwachten trapten de laatste rotjes uit, het popfeest werd hervat. En vanaf het balkon daalden wolken witte snippers neer op de zaal. En kele daarboven aanwezige drop-outs, poli tiek totaal onmondig maar gratis binnen gekomen onder dekking van de activisten, hadden de hun ter verspreiding toever trouwde pamfletten met ongekende ijver tot confetti verwerkt. Vredig op het gras De regionale SJ'ers brachten op 30 april 1970 (Koninginnedag) een slecht gesten cild maar vermakelijk pamflet uit: de Prole- tariese Zeeuwse Courantgericht aan "de Arbeiders en Boeren in Zeeland". Het ge schrift opende met de volgende proclama tie van "de voorlopige revolutionaire rege ring van Zeeland" en "het centrale comité van de Socialistische Jeugd": "Heden 30 april 1970 zijn gevlucht, de voormalige ko ningin der nederlanden, juliana en haar ge maal, de duitse prins Bernhard. Onder druk van de revolutionaire aktiviteiten van arbei ders, boeren en soldaten, hebben zij zich moeten terugtrekken op hun laatste bol werk, Schiermonnikoog. DE GROTE REVOLUTIE, het is ons de laatste dagen door overstelpende feiten kond gedaan, IS LOSGEBARSTEN!" Spielerei gepaard aan fanatiek activisme:

de Wete | 2017 | | pagina 22