MUUBKBAN het typische SJ-recept. Maar het enige ka baal dat werkelijk over Middelburg los barstte was de eerste editie van Music in the Park in augustus 1970, met onder meer een optreden van Beautiful Idaho (met Beukmedewerker Niek van Raaij op gitaar) in de muziektent op het Molenwater. Uitge sproken vredig en wars van revolutionair elan ging het eraan toe, zo'n honderd meter verwijderd van de kort daarvoor vruchteloos bezette schouwburg. De ver zamelde Beuk- en festivalbezoekers zaten in het gras en bliezen bedwelmende rook wolken de zomerhemel in; elke verbonden heid met actievoerders van SJ, Zeeuws Aluminium Komitee, Dolle Mina enzovoort was vervaagd. De 'samenbindende' geest van Provadya? was in dit kakelverse de cennium al morsdood, en De Beuk zou dat kort vóór aanvang van het volgende de cennium ook zijn. Jan J.B. Kuipers Aantekeningen In bovenstaand artikel komen vooral namen van Beukmedewerkers voorbij. Onder de vaste bezoekers en vrijwilligers bevond zich nog een drom personen die op beide locaties onmisbaar waren voor de sfeer, uniciteit én obscuriteit van De Beuk. Maar namen noemen is namen vergeten. Daarom verwijs ik graag naar de (natuurlijk even onvolledige) Beukpagina's op middel- burgdronk.nl voor meer verhalen van onder meer ex-bestuursvoorzitter Gerrit Schoen makers, Rob van Hese, Theo Richel, voor malig Beukbarmedewerker Bert Gerestein, foto's en ander moois. Het verdere wel en wee van de Zeistenaren c.s. is door Gerestein aardig beschreven in 'Nawoord van de uitgever' in de Ba//usfrada-jubileum- bundel Licht Zeeuws (Vlissingen 1996, pag. 139-140). Voor dit artikel heb ik be halve op mijn geheugen zwaar geleund op mijn eigen boek Brommersgitaren en spandoeken (Zaltbommel 2005). Een mooi sfeerbeeld geeft ook De wet tot behoud van ellende door Angèle Rijken (Middel burg 2011). Veel berichten over het woe- op het themd vr GEMEENTE »OOS OP VUUftKRANT v VRIJE Wn**G$UITihg lige bestaan van De Beuk zijn verder te vinden op krantenbankzeeland.nl. Het Zeeuws Archief beheert het (magere) ar chief van Stichting Vrijetijdscentrum voor Jongeren Open de Beuk, Middelburg, 1968-1975. De afbeeldingen bij dit artikel komen uit eigen collectie, van de Beeldbank Zeeland (ZB) of middelburgdronk.nl, tenzij anders aangegeven. Opmerkenswaard: van het in terieur en evenementen circuleren maar weinig foto's. <64IfïH

de Wete | 2017 | | pagina 23