kerk van Veere voor de bouw van de kap constructie op de beuk van deze kerk. Op 16 maart 1518 (1519 n.s.) verklaarde hij dat de kerkmeester Adriane Corneliszn. Calaber hem de eerste betaling had veref fend voor de uitvoering van deze werken. Scheers ontving 76 pond dertien schellin gen vier penningen groten Vlaams, de eer ste schijf van drie betalingen van het totale bedrag van 230 pond groten Vlaams. De meester-timmerman herbevestigde de af spraak in het aanbestedingscontract dat de uitvoering van de werken zouden voltooid zijn tegen Sint-Jansmis 1520 (24 juni 1520). Als borg stelde hij al zijn huidige en toekomstige bezittingen, alsook al het hout dat bestemd was voor de constructie van de kap van de kerk.8 In 1521 werden de bouwactiviteiten aan de Onze-Lieve-Vrouwekerk stopgezet. Het ge plande stenen netgewelf werd niet uitge voerd en het gebouw behield zijn houten zoldering. De bisschop van Utrecht wijdde de kerk in 1543. Het aanbestedingscontract voor de Sint-Pieterskerk van Middelburg Op 9 april 1518 (1519 n.s.) gingen Cornelis de Cock, als kerkmeester van de Sint-Pie terskerk van Middelburg, en de timmerman Laureijs Scheers, poorter van Mechelen, voor de Mechelse schepenen een aanbe stedingscontract aan. Cornelis de Cock handelde daarbij ook in naam van zijn col- deen sijde ende Marien Rogiers erve aen dander zijde ende voirts alle thout dat totten zelve werck bevonden zal sijn behoirende, getijmmert oft ongetijmmert ende alle sijn haejfelijcke ende andere erffelijcke goeden infra presentia et futura. xviij marty (1518, 1519 n.s.) Bijlage 2 Transcriptie van het aanbestedingscontract met de kerkmeester van de Sint-Pieters kerk in Middelburg van 9 april 1518 (1519 n.s.) f°86v Cornelis de Cock als kercmeester ende inden name van Sinte Pieters kerck inder stad van Middelburch ten desen in hem wettelick vervangende zijne medegesellen oick kercmeesters ter eendre zijde ende Laureijs Scheers tijmmerman onse medepoirter ter andere, ende hebben openbaerlick voir ons bekent dat zeker voriveerde ende coopmanscap tusschen hen geschiet es aengaende der cappe van de cruijscapelle aende noortzijde van der zeiver kerck van Sinte Peeters dat de voirscreven Laureijs bekende aengenomen te hebbene ende beloofde te makene ende alle thoutwerck dat dairtoe dienen zal te leveren op een besteck ende vorwerde hier naer bescreven.

de Wete | 2017 | | pagina 32