Reacttes 44 ook het atelier kunnen hebben bezocht, ook al acht Van Driel dat niet zo waar schijnlijk. Kimpes atelier was echter een eindje verderop en het is dus wel zeker dat Mussert daar niet is geweest. Ook latere tentoonstellingen van Kimpe werden in dit gebouw gehouden en dus niet in het Schuttershof. Het Kunstmuseum is later af gebroken; op die plek werden enkele hui zen gebouwd. De collectie werd in het Zeeuws Museum ondergebracht, en toe vallig wordt daar momenteel een deel van de voormalige Kunstmuseumcollectie ten toongesteld. Helaas moet nog een minpuntje van het boek vermeld worden, en dat is de kwaliteit van de illustraties. Er is veel interessant materiaal afgebeeld, maar zowel de foto's als de reproducties van schilderijen zijn veel te donker en dikwijls onscherp afge drukt. Bovendien is het aantal afgebeelde schilderijen nogal karig. Weliswaar is dit boek een biografie en geen kunsthistori sche verhandeling, maar Van Driel gaat behoorlijk diep in op de stijl en motieven van het werk, dus wat meer afbeeldingen zouden het boek hebben verrijkt. Lo van Driel heeft zijn boek gebaseerd op nauwkeurig en breed onderzoek. Daardoor komt de figuur van de dichter, activist en schilder Kimpe voor de lezer tot leven. Het boek blijft boeien, al weidt de schrijver soms wel erg uit over minder interessante zaken. Het is een passend eerbetoon aan een fascinerende persoonlijkheid, die een dominante rol in het Zeeuwse kunstleven heeft gespeeld. Ad Beenhakker Lo van Driel, Een getekend leven, Rei- mond Kimpe. Uitgeverij Den Boer/De Rui ter, Middelburg 2016, 368 pag., 120 afb. in kleur, literatuuroverzicht, personenregister, ISBN 978-90-79875-78-8, 24,90 De Molen De heer L.A. Kodde uit Middelburg was ge meenteraadslid voor de SGP toen in 1972 het bronzen beeld 'De Molen' van Wessel Couzijn werd geplaatst op de hoek van de Nieuwe Burg en de Groenmarkt in Middel burg. Hij schrijft ons naar aanleiding van het artikel over dat beeld in de januari- Wete van Ko de Jonge. "Onze fractie was niet betrokken bij de aanschaf en plaatsing van het 'kunstwerk'. Toen ik het zag, vond ik dat het niet zo geplaatst kon worden in een publieke ruimte als de Groenmarkt, op het eind van de Nieuwe Burg", aldus de heer Kodde. Maar het kwam er toch. Tij dens de rondvraag van een raadsvergade ring vroeg hij aan de wethouder die cultuur in zijn portefeuille had - mr. Van der Weel - of er niet een hekwerk om het "ding" ge plaatst moest worden om te voorkomen dat voorbijgangers zich eraan verwondden. Later is het beeld verdwenen en Kodde heeft er ook niet meer naar gevraagd. Jan J.B. Kuipers uit Kattendijke meldt dat hij verschillende malen heeft gezien dat er lieden aan het beeld gingen hangen. "Ook

de Wete | 2017 | | pagina 46