Laat het De Wete weten 45 Het beeld 'De Molenvan Wessel Couzijn op de Nieuwe Burg in Middelburg1975. (ZB Plan bureau en Bibliotheek van ZeelandBeeldbank ZeelandI. Lamain, 72145) bij het 'alternatieve' volkje dat het vrijetijds centrum De Beuk bezocht, oogstte dit kunstwerk maar weinig waardering", schrijft Jan. "Men sprak van een schroothoop. Zo heb ik er 's nachts Henk Stenhuis aan zien hangen, ooit mijn bovenbuurman in de Koepoortstraat, die toen een eigen variant van de islam had omarmd en regelmatig in de Lange Delft kon worden waargenomen op een gebedsmatje, onder het uitbraken van wat men wel tongentaai noemt." Ook de bekende Beukfiguur Goof hing soms aan het beeld. Zijn gewicht zorgde er op een kwaad moment zelfs voor dat er een flink fragment van het werk afbrak. Dit speelde zich allemaal af in het begin van de jaren zeventig. Het beeld is pas in 1988 door de gemeente weggehaald om te wor den gerestaureerd - wat volgens Ko de Jonge nooit is gebeurd. van de christelijke basisschool aan de Dorpsstraat in Meliskerke de hal van dat gebouw van een grote en kleurrijke muur schildering voorzien. Nadat de nieuwe ba sisschool, de Zeester, was gebouwd heeft Een Walchers boerderijtje De heer A. Feenstra uit Vlissingen kocht een jaar of twintig geleden een huis op Walcheren. Daarmee kwam hij ook in het bezit van een niet-gesigneerde aquarel van een boerderijtje. Hij vermoedt dat het een Walchers hof is, maar hij weet het niet zeker. Daarom stelt hij de vraag of er le zers zijn die het afgebeelde boerderijtje herkennen. En het zou nóg mooier zijn als er dan ook nog iemand is die weet wie de aquarel heeft gemaakt. Een muurschildering "Begin jaren zeventig hebben leerlingen

de Wete | 2017 | | pagina 47