n 46 de 'oude' school een andere bestemming gekregen. Uiteindelijk is hij afgebroken, waarmee een karakteristieke dorpsschool is verdwenen." Dat schrijft Tiny Polderman uit Veere ons. Zij zat van 1970 tot 1976 op die christelijke basisschool in Meliskerke en zou graag willen weten of er foto's be staan van de desbetreffende muurschilde ring in naïeve stijl, die was vervaardigd door meerdere jonge kunstenaars. Merkwaardig gezelschap Na bijna twee jaar trekt de Beeldbank Zee land weer eens aan de bel. Af en toe dui ken er foto's op waarvan de herkomst niet of niet volledig bekend is. Het enige wat van de hierbij geplaatste foto bekend is, is dat ie omstreeks 1920 in Middelburg is ge maakt. Een muziekgezelschap of een to- ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, Beeldbank Zeeland, coll. J. Simonse, 131998. neelvereniging, suggereert de Beeldbank. Twee dames hebben een tamboerijn in de hand; dat is nogal karig voor een muziek gezelschap. En voor een toneelvereniging is het wel een erg grote club, zonder ou dere leden maar wel met een paar kinde ren. Vrijwel alle vrouwen en meisjes hebben een soort trommeltje in de hand. Alles draait zo te zien om de man en de vrouw in het midden; is het misschien een huwelijksfeest? De kleding verwijst naar Oost- of Zuidoost-Europa. Gaat het om im migranten? Vluchtelingen uit de Eerste Wereldoorlog? Wij zijn benieuwd naar uw reacties. Die kunt u weer richten aan het redactiesecre tariaat, zie de binnenzijde van de omslag van deze Wete. Gebruikt u e-mail, stuur uw berichten dan uitsluitend aan de redactie - dus niet naar het HKW-bestuur of individu ele bestuurs- of redactieleden.

de Wete | 2017 | | pagina 48