De Wete weet het Weer een piano van Mes Piano's van de Middelburgse pianofabriek van Antoine Mes duiken al ruim acht jaar op in deze rubriek. Dat gebeurt naar aan leiding van een artikel van Toon Franken in De Wete van januari 2009. Aan het eind van zijn verhaal riep Toon onze lezers op om nog bestaande Mes-piano's bij ons te melden. Er kwamen intussen meldingen uit Vlissingen en Axel, en nu komt er zelfs eentje binnen vanuit het buitenland. Bianca Tackaert uit Zele (België) mailde ons op 11 januari jl.: "Ik heb een Mes piano. Echter, ze is niet meer stembaar. Klinkt dus 'een beetje veel' vals." De Mes piano staat eigenlijk in de weg, want Bianca heeft ook een 'gestemde' piano staan. "Ik zou het jammer vinden als de oude piano zou worden vernietigd", schrijft ze. Wie een goed bod doet mag 'm komen halen. Zele ligt tussen Lokeren en Dender- monde. Bianca's adres is op te vragen bij het redactiesecretariaat van De Wete. Boerderij Molenzicht De tweede krijttekening van boerderij Mo lenzicht, die Jan Mesu uit Oudelande in 2011 onderbracht bij het Zeeuws Archief (zie De Wete 4, oktober 2016, en De Wete 1, januari 2017), blijkt een kopie. Nader on derzoek in het Zeeuws Archief heeft uitge wezen dat Ernst Braat deze kopie in 1994 heeft opgestuurd naar Jans achterneef E.J. Mesu in Bennekom. Na diens overlijden in 2011 is de kopie samen met een aantal fa miliestukken ondergebracht in het Zeeuws Archief. Hoe het contact tussen E.J. Mesu en Ernst Braat destijds tot stand is geko men, is niet bekend. In zijn brief vermeldt Ernst Braat dat de krijttekening is gemaakt door Willy (F.W.N.) van der Muelen, een vriendin van zijn moeder die in de zomer van 1945 vanuit Holland bij de familie Braat kwam logeren om aan te sterken. Deze 'tante' is overleden in 1951. In den Sonnehoeck De krijttekening van Molenzicht in Nieuw en Sint Joosland werd dus gemaakt in het huis In den Sonnehoeck aan de Eerste Weg, het ouderlijk huis van Ernst Braat. Van daaruit had men goed zicht op de mo numentale boerderij van Kees Markusse. In den Sonnehoeck was en is ook een markant gebouw. Ernst Braats vader Hugo liet het bouwen in 1928, dus het is nog niet zo oud. Voor de oorlog moet bij het pand

de Wete | 2017 | | pagina 49