Hollander die ons bericht dat hij de klein zoon is van Pieter den Hollander en Su- zanna Corbijn. Deze Suzanna was de dochter van Jacobus Corbijn, geboren 11 november 1838, en Krina van Sluijs, gebo ren 2 december 1841 te Grijpskerke. In onze eigen Wete stond nog niet zo lang geleden een foto van vijf kinderen (zie De Wete nr. 1, januari 2014), waarvan eentje de naam Corbijn bleek te dragen. Dat was Marie Corbijn, kleindochter van Janis Cor bijn, geboren 9 oktober 1842 te Koude- kerke. Toch Corbijnen op Walcheren dus. Vrouw met voorhoofdsnaald Uit een fotoalbum van Adriaan Holle- brandse (1904-1975) en Johanna Pieter- nella Vader (1901-1985) rolde een foto van een jonge vrouw in streekdracht, met een voorhoofdsnaald. Rob Vader uit Best stuurde ons de foto op, met de vraag wie deze vrouw zou kunnen zijn. Wij plaatsten foto en oproep in De Wete nr. 1 van januari jl- Piet Minderhoud uit Westkapelle reageerde meteen. Hij schreef ons dat hij weliswaar niet weet wie deze vrouw is, maar dat het misschien wel interessant is om nog iets toe te voegen aan de foto. Piet vervolgt: "Het portret is zoals vermeld gemaakt door C.W. Bauer, fotograaf te Middelburg. In menig Walchers fotoalbum uit die periode zijn foto's van zijn studio/atelier te vinden. Naast deze privéfoto's maakte hij ook por tretten van Walcherse personen in dracht voor commerciële doeleinden. Deze wer den verkocht als foto, een wat groter for maat, de zogeheten carte de visite. Deze standaardmaat paste in de toen gangbare

de Wete | 2017 | | pagina 52