Feiten en Mededelingen H<W 64 ruchte verleden. Branden hebben veel verwoest, maar de stad is ook altijd weer opgebouwd. De stadswandeling wordt geleid door gid sen. Wij nodigen u van harte uit om hier aan deel te nemen. Woensdag 5 juli 2017, vanaf de Wandel- kerk/Koorkerk in Middelburg, aanvang 19.00 uur. Buitenheemse excursie Op zaterdag 23 september 2017 voert de buitenheemse excursie ons weer naar Bel gië. Noteert u deze datum alvast in uw agenda? Uitgebreide informatie volgt in het julinummer van De Wete. Oorlogsgraven Op de Noorderbegraafplaats in Vlissingen liggen tweehonderd graven van militairen van het Britse Gemenebest die tijdens de Tweede Wereldoorlog het leven lieten en hier een laatste rustplaats vonden. Een tiental gesneuvelden dateert zelfs van de Eerste Wereldoorlog, maar de meerderheid verloor het leven in 1939-1945. De meeste Vlissingen 2017Noorderbegraafplaats. Oorlogsgraven Tweede Wereldoorlog. (foto Mieke Meijer) doden zijn vliegers, maar er liggen ook aangespoelde doden van de Royal Navy. Hun nationaliteit is ook verschillend: Cana dezen, Britten, Nieuw-Zeelanders en Australiërs. Momenteel wordt een poging gedaan om alle graven door individuele mensen, scho len of clubs te laten adopteren. Gelukkig kunnen we melden dat er al een aantal zijn geadopteerd. De adoptie omvat eigenlijk het herdenken door het brengen van een bloemetje, het graf af en toe te bezoeken, kortom, wat aandacht te geven aan hen die hun leven gaven voor onze vrijheid. Voor verdere informatie, voorwaarden, in schrijving e.d. kunt u terecht bij Wings to Victory, de organisatie op Walcheren die zich tot taak heeft gesteld om ruim zeventig jaar na de bevrijding de herinnering levend te houden. Een goed initiatief, dat onder steuning en respons verdient. Kijk eens op de website wingstovictory.nl/CWGC_Gra- ven_Adoptieprogramma of stuur een e-mail naar info@wingstovictory.nl.

de Wete | 2017 | | pagina 66