(dienstpostkantoren), eerst in Den Haag, Den Bosch en Zwolle en later kwamen daar Amsterdam en Rotterdam bij. Ver spreid door Nederland waren er 24 Dienst- poststellen, zeg maar bijkantoren (waar onder Middelburg), en de nodige afhaal- en brengpunten (waaronder Goes en Sou burg). De DDPN bezorgde geen post aan huis, in plaatsen waar geen afhaalpunt was werd de post overgedragen aan de Neder landse PTT die het laatste deel van het tra ject voor haar rekening nam. Voor de pakketpost was er een speciaal kantoor in Nijmegen. In augustus 1940 werd voor de Luftwaffe in Amsterdam een Luftgau- postamt'\r\ gebruik genomen. Roozenburg Op 23 juni 1940 werd in Middelburg een DDPN-kantoor geopend, dat aanvankelijk was ondergebracht in de kazerne aan de Noordstraat en later werd gevestigd in het kantoor van de Beauftragte, aan de Dam nummer 6. Daar werkte men in een een voudige ruimte die op Duitse wijze was in gericht. Maar door de komst van steeds meer militairen werd het op Dam 6 te klein en moest worden uitgeweken naar het poli tiebureau, maar daar bleek de ruimte niet zo geschikt. Naar een betere bedrijfsruimte werd niet hard gezocht. De Wehrmacht zag Villa Roozenburg aan de Segeersweg, Middel burg 1910. (ZB Planbureau en Bibliotheek van ZeelandBeeldbank Zeeland, prentbrief kaart, 14953) het belang ervan niet zo in, ze hadden im mers al een goed werkende veldpost. Op 4 december 1940 werd de villa Roo zenburg, Segeersweg 9 in Middelburg, be trokken. Een hele vooruitgang: van een krappe behuizing naar een groot pand aan de rand van de stad. De locatie van deze voormalige buitenplaats uit 1801 was gun stig, dicht bij het station en in de buurt van belangrijke Duitse instanties. Bovendien

de Wete | 2017 | | pagina 15