14 was het in Middelburg - in tegenstelling tot Vlissingen, dat nogal eens werd gebom bardeerd - redelijk rustig. Roozenburg had enkele jaren leeggestaan en was vervallen; het werd dan ook flink onderhanden genomen en opnieuw inge richt. De dienstruimten op de begane grond waren eenvoudig maar doelmatig, de besprekingen kon die elders worden on dergebracht. De indruk bestaat dat het niet erg boterde tussen de DDPN en de veld post. Poststelle In het kantoor in Roozenburg werden alle voorkomende postale werkzaamheden ver- richt zoals het verwerken van brieven, briefkaarten, drukwerk, zakenpost, kranten en aangetekende brieven en pakjes. Bo vendien kon er op - uiteraard Duitse - spaarbankboekjes worden ingelegd en uitbetaald en werden er postwissels aan genomen of uitbetaald. Het was zelfs mo gelijk een nieuw spaarbankboekje aan te vragen. Militairen konden brieven tot 100 gram kosteloos verzenden, voor pakjes tot 250 gram gold hetzelfde, van 250 tot 1.000 gram moest 20 Pfennig worden betaald. Particulieren die hun post via DDPN ver zonden moesten die frankeren met Duitse postzegels die op het kantoor te koop Verbindingstroepen van het Duitse leger bezig met het inladen van postzakken1940. (Natio naal Archiefcoll. Spaarnestad, Het Leven, fo tograaf onbekend. SFA022800918) slaap- en gemeenschappelijke ruimtes op de eerste verdieping smaakvol en huiselijk. De bedrijfsleider en de sociaal werkster kregen daarvoor lof toegezwaaid. Of bij de verbouwing en inrichting Walcherse bedrij ven waren betrokken valt niet na te gaan, maar dat is wel waarschijnlijk. Jammer ge noeg eiste de Wehrmacht de tuin op voor ontspanning. Aanvankelijk zat de veldpost ook nog in het gebouw. Pas na langdurige *UT50ie DlfH5TP0j| FéLDP05^H

de Wete | 2017 | | pagina 16