Laat het De Wete weten dertig jaar in Kingston heeft gewoond, zijn het zelfs meer dan duizend eilanden. De rode, harige vrucht rambutan die Jaco Simons in zijn artikel opvoert kent Omer ook, want hij bevoer alle wereldzeeën. "Bij ons aan boord heetten ze sergeantsklo ten", schrijft hij. Foto Theo Tas. Foto Theo Tas. De eerste penning, met een diameter van 130 mm, is geslagen als aandenken aan de schaatstocht die dr. H.C.M. (Rika) Ghij- sen in de winter van 1929 met haar vrien dinnen maakte over de Walcherse water gangen. Op de voorzijde van de penning staan de plaatsen waarlangs de schaats tocht voerde, op de achterzijde staan de wapens van negen Walcherse gemeenten en langs de rand staat de tekst "Dr. H.C.M. Ghysen, ter eere van de tochten op schaat sen, sneeuw, krauwen en deze eend goot Roline mij in Feb. 1929." Hendrika Catha- rina Maria Ghijsen werd op 22 november 1884 geboren in Middelburg en overleed ongehuwd op 25 maart 1976 in Middel burg. Ze is bekend als samensteller van het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten. De vos op Walcheren Op Walcheren schijnen nogal veel vossen rond te lopen, maar was dat vroeger ook zo? Dat vraagt Kees Joosse uit Aagtekerke zich af. "Hoe was dat enkele eeuwen gele den? In de vorige eeuw, heb ik de indruk, waren er in het geheel geen vossen op Walcheren. Kan iemand hier iets zinnigs over zeggen?" Twee penningen Theo Tas uit Middelburg heeft twee bron zen penningen in zijn bezit die betrekking hebben op Walcheren en Zeeland. Hij wil ze graag onder de aandacht brengen van onze lezers, en bij een ervan heeft hij een vraag.

de Wete | 2017 | | pagina 33