32 Foto Theo Tas. Rika Ghijsen woonde lange tijd in Dom burg. In 2015 werd op initiatief van de werkgroep Ghijsen in Beeld haar door Leendert Houtekamer vervaardigde stand beeld onthuld in het plantsoen aan de Schelpweg in Domburg. De tweede penning heeft een diameter van 145 mm en is geslagen voor G.E.M. de Bruyn van Melis- en Mariekerke "ter eere van den 10-jarigen band". Op de voorzijde van de penning staat de kaart van Zeeland, op de achterzijde staan tien Nederlandse leeuwen, met de datering oktober 1928 in Romeinse cijfers en onder de leeuwen staat "Breezand". Langs de rand van de penning staat de tekst "Deze wordt gego ten ter eere van den 10-jarigen band G.E.M.R." Gertrude Emma Marie de Bruyn van Melis- en Mariekerke werd op 14 fe bruari 1894 geboren in Koudekerke, bij Der Boede, en overleed op 6 augustus 1978 in Den Haag. Ze was de dochter van Willem Hendrik de Bruyn, heer van Melis- en Ma riekerke, en jonkvrouwe Suzanna Maria Cornelia Six. Gertrude was jeugdleidster en bleef ongehuwd. "Welke band was er tussen deze dame en Breezand", vraagt Theo Tas zich af, want hij gaat ervan uit dat de tienjarige band waarvoor deze penning is geslagen, daarop betrekking heeft. Een vreemd voorwerp Theo Tas heeft nog een vraag. Op de een of andere manier is hij in het bezit geko men van een voorwerp, waarschijnlijk een instrument, waarvan hij niet weet waarvoor het dient of heeft gediend. Hij heeft het ding aan heel veel mensen laten zien, maar niemand heeft hem tot nu toe kunnen vertellen wat het is. Het voorwerp is 30 cm lang. Wij drukken er hier een foto van af. Wie het weet, mag het zeggen. Transportbedrijf De Klerk In 2018 viert het transportbedrijf Gebr. De Klerk zijn honderdjarig bestaan, en dat wordt onder andere gevierd met een jubile umboek. Jan Vermazen uit Middelburg gaat dat boek samenstellen en hij is druk bezig met het verzamelen van gegevens. Uit diverse archieven heeft hij al het een en ander opgediept. Jan benaderde de redac tie van De Wete met de vraag of wij onze lezers willen vragen om verhalen, anekdo tes, andere informatie en foto's uit familie-

de Wete | 2017 | | pagina 34