De Wete weet het Paardenknecht In De Wete nr. 2 van juli 2016 plaatsten wij in deze rubriek twee foto's van de paarden knecht Cornelis Willeboordse. Inmiddels is al veel duidelijk geworden over deze foto's, maar we wisten nog altijd niet bij welke ge legenheid ze gemaakt waren. Daar heeft José de Buck uit Oostkapelle een antwoord op. "De foto met de paarden voor de hof stede Duno is hoogstwaarschijnlijk ge maakt na afloop van de eerste jubileum keuring van Hipposch, de Walcherse vereniging van trekpaardenfokkers. Die is in 1916 opgericht en nog steeds actief", zo bericht José ons. "De familie Maljaars had altijd oog voor goede paarden en goede koeien, en dat is van vader Jan op zoon Jan overgegaan", vervolgt hij. Op de andere foto staat Cornelis Wille boordse met een stier aan een touwhalster, en daar weet José alles van. "Deze stier is gefokt bij mijn opa Andries de Buck, die op de Linge woonde, een boerderij aan Hoge Duvekotsweg", schrijft hij. "De stier kwam uit een koe met de naam Fransje. Opa had enorm veel liefhebberij in de rundveefokke rij. Fransje was een van zijn topkoeien." Geldof en Corbijn Waar komen de namen Geldof en Corbijn vandaan, vroeg Frans de Witte uit Emmel- oord zich af in De Wete nr. 1 van januari 2017. Daar kwamen al wat antwoorden op binnen, maar Ria van Oorschot-Geldof uit Middelburg mailt ons dat Frans de Witte alles, nou ja, bijna alles over Geldof en Corbijn te weten kan komen op het Genea logisch Centrum Zeeland, dat is onderge bracht bij het Zeeuws Archief in Middel burg. Dat is vanuit Emmeloord fysiek misschien wat lastig, maar het Genealo gisch Centrum is ook via internet te raad plegen: www.genealogischcentrum.nl. Ria van Oorschot en haar echtgenoot zijn me dewerkers van dit centrum en zij zijn er elke donderdag en eerste zaterdag van de maand aanwezig. Om precies te zijn: de naam Geldof stamt uit Izegem en omgeving in Vlaanderen, Bob Geldofs voorouders kwamen ook uit België, en in het Genealogisch Centrum bevindt zich een kwartierstaat met de naam Corbijn. Slavenkralen Nadat het aardige verhaal over de slaven kralen van William Phaff was verschenen (zie De Wete nr. 2 van april jl.), vertelde dr. Willem van den Broeke uit Middelburg ons dat in de etalage van de voormalige firma Matthijsse aan de Blindenhoek in Middel burg een stenen schaaltje met kralen staat, waarin ook enige slavenkralen zijn te her kennen. In de achtertuin van dat pand, die grenst aan de achtertuinen van panden aan de Lange Noordstraat, stond in de ze ventiende eeuw een glasfabriekje. De kra len in de etalage moeten welhaast in de achtertuin gevonden zijn. Dergelijke glasfa briekjes stonden destijds overal in de stad, volgens Willem van den Broeke. Alleen al in de Spanjaardstraat moeten er drie ge-

de Wete | 2017 | | pagina 36