40 Notulen van de jaarvergadering van de 3. Ingekomen stukken en mededelingen Heemkundige Kring Walcheren, gehou Bericht van verhindering ontvangen van de den op woensdag 26 april 2017 in de heren H.E.F. van Beek, W. Berg, L. Faase aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Mid (bestuurslid), P. van Sluijs, H.M.J. Tromp, delburg T. Tuinhof en J.W. van Wallenburg. Verder wordt meegedeeld dat de consump 1. Opening ties in de pauze, zoals gebruikelijk tijdens De voorzitter, de heer M.M. Steenbeek, de jaarvergadering, voor rekening van de opent de vergadering en heet de ruim vereniging zijn. veertig aanwezigen welkom op deze ver gadering. 4. Stand van zaken Verder deelt hij mee dat om praktische re Digitalisering Veldnamen denen de volgorde van de agendapunten Mede namens de heer H.J. Meulblok geeft iets wordt gewijzigd. de heer L.M. Hollestelle een korte uitleg met betrekking tot het project Digitalisering 2. Notulen jaarvergadering 2016 Veldnamen Walcheren. Naar aanleiding van deze notulen vraagt De Heemkundige Kring Walcheren heeft in een der leden, de heer A.P. de Klerk, de periode 1972-2006 meer dan 6.000 waarom de statuten, zoals hij destijds ver veldnamen die voorkwamen in zestien zocht heeft, niet op de website staan. voormalige gemeenten op Walcheren, ver Reden te meer om deze op de website te zameld en verklaard. Een veldnaam is de plaatsen is dat bij (her)benoeming van be eigennaam van bouw- en grasland, zowel stuursleden altijd wordt verwezen naar de van individuele percelen als van com statuten. plexen van percelen van woeste grond, De voorzitter zegt toe de statuten alsnog van hoogten en laagten. op de website te laten plaatsen. (Later blijkt De Walcherse veldnamen zijn overblijfse dat na de jaarvergadering van 2016 de sta len van een historisch landschap en kun tuten wel degelijk op de website zijn ge nen als uniek materiaal worden plaatst, maar op een gegeven moment ook beschouwd. De namen zijn na de inundatie weer verwijderd.) (1944-'45) verdwenen door de herverkave Verder verzoekt de heer De Klerk nog ling en door stads- en dorpsuitbreidingen. maals de vermelding van het aantal leden Het werk is uitgevoerd door de Veldnamen- op de website wat regelmatiger te actuali commissie van de HKW, die bij het onder seren. De voorzitter merkt hierbij op dat het zoek werd geholpen door veldwerkers. actuele ledental in elk nummer van De Hierbij hebben de veldwerkers indertijd bij Wete wordt vermeld. het verzamelen van de veldnamen gebruik Er zijn verder geen op- en aanmerkingen gemaakt van de Topografische kaart 1916 meer, zodat de notulen van de jaarverga en op basis van deze kaart hebben de dering 2016, onder dankzegging aan de kaartmakers de kaartjes bij de publicaties secretaris, mevrouw W.L. Vaickenier von gemaakt. Geusau-Brouwer, worden goedgekeurd. In totaal zijn, als resultaat van dit alles, zes publicaties verschenen.

de Wete | 2017 | | pagina 42