vloot veel overwinningen. Als dank kreeg hij de titel graaf van Grandpré. Aan het eind van zijn leven gaf hij opdracht voor de bouw van een nieuw stadhuis in Veere, waarmee kort na zijn dood werd begonnen. In 1474 overleed hij op kasteel Sanden- burgh. Wolfert VI, zoon van Hendrik II en Johanna was nog een korte periode stadhouder van Holland en Zeeland. Toen in 1479 de Hoekse en Kabeljauwse twisten weer op laaiden, raakte Wolfert daar ook bij betrok ken. In 1480 legde hij zijn ambt als stad houder neer. Hij week met zijn drie dochters uit naar Vlaanderen waar hij op 29 april 1487 in Gent overleed. Zijn stoffe- van Halewijn, werd rond 1430 geboren. Zijn vader kreeg het voor elkaar dat hij op veertienjarige leeftijd in het huwelijk trad met de twaalfjarige Mary Stuart, de dochter van de Schotse koning. Het aantal Schotse kooplieden nam hierdoor in Veere enorm toe. Door zijn huwelijk met Mary werd hij tevens graaf van Bouchane (earl of Bu- chan). Mary overleed in 1465 en werd be graven in de Grote Kerk van Veere. In 1469 hertrouwde Wolfert met Charlotte de Bourbon. Wolfert was evenals zijn vader ridder van het Gulden Vlies en admiraal-ter-zee. Hij V f V v Wolfert van Borsele doet inspiratie op voor kasteel Sandenburgh bij Veere. (foto Bram Sil- kensapril 2017) lijk overschot werd naar de slotkapel van kasteel Sandenburgh overgebracht en daar begraven. Anna, geboren in 1471, was de dochter van Wolfert VI en Charlotte de Bourbon. Anna trouwde op veertienjarige leeftijd met Filips van Bourgondië. Zij erfde na de dood van haar vader alle Walcherse bezittingen en ging met haar man wonen in kasteel Sandenburgh. In 1489 werd zoon Adolf ge- i .A'

de Wete | 2017 | | pagina 53